Egzamin gimnazjalny czas zacząć. Dziś część humanistyczna

Dorota Kuźnik | Utworzono: 19.04.2017, 09:20
A|A|A

Punkt o 9.00 w ławkach zasiądą uczniowie, by zadecydować o swojej najbliższej przyszłości. Gimnazjaliści ze szkół w całej Polsce piszą egzamin kończący 3 letnią naukę. Test składa się z kilku części - humanistycznej, która otwiera trzydniowy cykl, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej.

Nie ma już szans na powtórki z lektur, wydarzeń historycznych oraz wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie mówią zgodnie: w jeden dzień nie można nauczyć się 3 lat. 

Polonistka Agnieszka Majza, która udziela korepetycji, mówi, że nie warto się stresować, bo to tylko jeden z wielu egzaminów, który czeka uczniów w ich życiu i trzeba podejść do niego jak do wyzwania. - Chcemy, by nasi uczniowie podeszli do egzaminu bez stresu, rozłożyli prawidłowo czas i oswoili się z arkuszem. To dla nich pewne doświadczenie, a jednocześnie sprawdzenie umiejętności - podkreśla pedagog:

Egzaminy każdego dnia rozpoczynają się o godzinie 9.00. Uczniowie dziś zaczynają od testów z historii i WOS-u. O godzinie 11.00 zasiądą do języka polskiego.

Na Dolnym Śląsku do egzaminów zostało zgłoszonych 23627 osób. Najwięcej, bo ponad 4,5 tys. uczniów napisze egzamin we Wrocławiu. Na drugim miejscu jest powiat kłodzki gdzie udział w teście ma wziąć 1314 osób. 19.5 tys. gimnazjalistów zdecydowało się pisać egzamin z języka angielskiego, ponad 4 tysiące wybrało język niemiecki.

Pozostali uczniowie zdawać będą języki francuski, rosyjski, hiszpański i włoski. Na egzamin z języków na poziomie rozszerzonym w całym województwie zdecydowało się 809 osób.

REKLAMA

To może Cię zainteresować