Bovska "PYSK" nowy album już rok po debiucie [PŁYTA TYGODNIA]

Piotr Bartyś, na podst. mat. wydawcy | Utworzono: 18.04.2017, 18:16
A|A|A

Dla tych, którzy nie słuchali, przypomnijmy: Bovska - Magda Grabowska-Wacławek - to zdecydowanie jeden z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus" został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 10 MILIONÓW razy. Artystka otrzymała również Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 000 egzemplarzy singla „Kaktus".

Miniony rok może więc zaliczyć do niezwykle udanych, co wcale nie sprawiło, że spoczęła na laurach. Oto 31 marca ukazał się kolejny album.

Podobnie jak w przypadku albumu „Kaktus", Bovska jest współautorką swojej nowej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim.

„Płyta „Pysk" powstała w nieco ponad pół roku, poczynając od „Haju", który napisaliśmy z Janem Smoczyńskim w wakacje. To był pierwszy moment, kiedy udało nam się z nową energią wskoczyć do studia. Już wtedy miałam potrzebę nowego, chociaż Kaktusowy materiał podczas kolejnych wykonań na żywo wciąż się zmienia i rozwija. To właśnie kolejne koncerty dają mi dużą inspirację do pisania nowych piosenek i nieco zmieniają perspektywę, otwierają." - BOVSKA


Pierwszym singlem promującym płytę jest "Cyrk". "Piosenka to opowieść pół żartem. pół serio mieniąca się wieloma kolorami, zarówno tekstowo, jak brzmieniowo. Dzięki niej cały nowy album „Pysk” zapełnił się dzikimi zwierzętami i osobliwościami. Teledysk, zrealizowany z przymrużeniem oka, stanowi idealne dopełnienie tego utworu" – dodaje Bovska.

Na krążku znajduje się 11 premierowych utworów oraz niespodzianka w postaci hitowego „Kaktusa” w remixie FOX’a. Podobnie jak w przypadku swojej pierwszej płyty, Bovska jest swoim własnym wydawcą oraz głównym projektantem designu albumu „PYSK”. Niejeden odbiorca może być zaskoczony nieoczywistym i z całą pewnością niebanalnym konceptem tego wydawnictwa. Konceptem, jakich mało.

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować