Aktorzy i dyrektorzy PPA - Konrad Imiela i Cezary Studniak przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 26.03.2017, 16:58 | Zmodyfikowano: 26.03.2017, 16:58
A|A|A

Piosenka aktorska zatoczyła koło, bo od zarania jej największą siłą był komentarz do rzeczywistości, wyrażany między słowami - powiedział przy Sobotniej Kawie wieloletni dyrektor artystyczny PPA Konrad Imiela (dyr. Teatru Muzycznego Capitol ), a obecny szef Przeglądu Piosenki Aktorskiej Cezary Studniak dodał, że na skutek artystycznej ewolucji przybyło gatunków i to daje twórcom i wykonawcom jeszcze więcej możliwości. Sobotnie popołudnie w Radiu RAM upłynęło na wspomnieniach pierwszych przeglądów, zakulisowych anegdot i spostrzeżeń dwóch przyjaciół.

Nie taki Wrocław straszny, przekonał się Cezary Studniak, gdy dołączył do zespołu teatralnego, który przed laty powstał wokół Wojciecha Kościelniaka:Gwiazdą tegorocznej edycji PPA jest Jamie Cullum - jeden z najpopularniejszych jazzmanów na świecie, genialny pianista i wokalista. A ponieważ biletów nie wystarczyło dla wszystkich chętnych, pojawiły się pytania o większą przestrzeń:

Czego widzowie nie widzą i nie słyszą, czyli kulisy teatralne i twórcze. Niemoc, przesądy i żarty, nie zawsze trafione

Bilety na PPA 2017 rozeszły się jak ciepłe bułeczki, szczególnie na galę "Muzeum Wolności" przygotowaną przez kabaret Pożar w Burdelu, ale są też  inne wydarzenia na które warto zwrócić uwagę. Do zobaczenia są m.in. multiinstrumentalista Mathias Duplessy, Shefita - piosenkarka z Izraela, australijski pieśniarz Steve Smyth, a także polscy artyści m.in. Maja Kleszcz czy Maria Peszek:

REKLAMA

To może Cię zainteresować