Thundercat i gwiazdy czyli "Drunk" [płyta tygodnia]

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 14.03.2017, 08:31 | Zmodyfikowano: 14.03.2017, 07:31
A|A|A

To właśnie dwaj ostatni weterani amerykańskiej sceny gościnnie występują z Thundercatem w promującej krążek singlowej piosence „Show You The Way".

Loggins i McDonald to - wedle słów artysty - bohaterowie jego muzycznej młodości i prawdziwe ikony. "Słuchałem ich kawałków, gdy pragnąłem poczuć w muzyce uczciwość. Kenny Loggins to jeden z moich ulubionych kompozytorów!"- zdradza artysta. To on właśnie namówił podopiecznego Brainfeeder, by zaprosił do studia Michaela McDonalda, głos legendarnych The DoobieBrothers.

„To był jeden z piękniejszych momentów w mojej pracy - po prostu nie mogłem uwierzyć jak wspaniały jest ten facet i ile ma pomysłów! „Show You The Way to piosenka o tym, jak gubisz się w „króliczej norze" i pośród ciemności próbujesz znaleźć światło" - mówi Thundercat.

Muzyk z Kalifornii tłumaczy też, że tytuł płyty, tak jak reszta albumu, w założeniu ma być równocześnie zabawny i poważny: „Próbuje zawsze trzymać się tego, co powiedzieli mi Erykah Badu i Flying Lotus: najważniejsza jest szczerość i uczciwość. Picie potrafi z człowieka wydobyć mrok, a równocześnie kojarzy się z młodością, entuzjazmem i zabawą. Chciałem, żeby ta płyta pokazywała ludzką stronę różnych doświadczeń" - wyznaje muzyk.Przypominamy, że ulubieniec Eryki Badu, Kendricka Lamara i Flying Lotusa zadebiutował w 2011 roku oszałamiającym krążkiem "The Golden Age Of Apocalypse" . W muzyce Thundercata słychać różne odcienie funku, jazzu, popu, soulu, electro czy hip hopu - to niezwykła synteza kilkudziesięciu lat czarnej muzycznej tradycji ożywionej w kontekście nowej elektroniki. Samego Shephena "Thiundercata" Brunera, lidera grupy i wirtuoza gitary basowej porównuje się do legendarnego Jaco Pastoriusa. Artysta pochodzący z rodziny muzyków z Los Angeles (ojciec występował m.in. z Dianą Ross i The Temptatons) i współpracował z całą śmietanką współczesnej sceny - gwiazdami hip hopu: Kendrick Lamar, Snoop Dogg czy Childish Gambino, soulu - Leo Ware, Bilal, Eryka Badu, jazzu - Stanley Clark i Kamasi Washington oraz… muzyki hardcore - Suicidal Tendencies.

Podczas światowej trasy promującej „Drunk" Thundercat wystąpi też w Warszawie - w tym tygodniu, 18 marca zagra w stołecznym „Niebie" w ramach festiwalu World Wide Warsaw.

I dlatego rozdajemy Wam ten album właśnie teraz.

REKLAMA

To może Cię zainteresować