Laureat Oscara kręci film we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara, BT | Utworzono: 06.03.2017, 11:59
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Wrocław przeniesiony w lata pięćdziesiąte XX wieku. Ulica Kurkowa, Ptasia, Miernicza i Łukasińskiego zamieniły się dziś w plan filmowy. Wszystko za sprawą najnowszej produkcji Pawła Pawlikowskiego.

"Zimna Wojna" to historia trudnej miłości, w której główne role zagrają Joanna Kulig i Tomasz Kot. Film kręcony jest na Nadodrzu oraz Przedmieściu Oławskim.

W okolicy Ptasiej i Kurkowej powstały specjalne dekoracje przenoszące nas w przeszłość. Dla okolicznych mieszkańców, to nie nowość.

"Tylko takie filmy są kręcone. Ostatnio sam Spielberg kręcił też jakiś wojenny film, były sprawne czołgi, jeździły. Lepsze to jak deweloper wejdzie i zabuduje i nie będzie gdzie auta wetknąć. Lepiej niech kręcą te filmy"

"Skoro tutaj w ogóle nie jest za ładnie, to dobrze, że to chociaż film wykorzystuje. Lepiej byłoby jednak, gdyby to wszystko wyremontować i kręcono by filmy gdzie indziej" - mówi inny z mieszkańców tej części Wrocławia.

Kilkanaście miesięcy temu okolice Kurkowej i Ptasiej rzeczywiście posłużyły Stevenowi Spielbergowi do nakręcenia filmu "Most Szpiegów". Tak wyglądały prace nad filmem:

Paweł Pawlikowski, reżyser "Zimnej Wojny" to laureat Oskara za produkcję pod tytułem "Ida". Główne role w jego najnowszym filmie zagrają Joanna Kulig i Tomasz Kot.

REKLAMA

To może Cię zainteresować