Platforma proponuje prof. Alicję Chybicką na prezydenta Wrocławia

Przemysław Gałeck | Utworzono: 28.02.2017, 10:26
A|A|A

zdj. FB

Alicja Chybicka powalczy o Wrocław. Zarząd wrocławskiej Platformy Obywatelskiej zaproponował kandydaturę profesor, teraz jednak czas na konsultacje. Dopiero po nich zapadnie ostateczna decyzja. 

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Wrocławia, przeciwnych wizji państwa i samorządu terytorialnego realizowanej przez PiS, zgłoszenia w nadchodzących wyborach samorządowych kandydatury na prezydenta Wrocławia łączącej różne środowiska obywatelskie, która może uzyskać poparcie jak największej liczby wyborców oraz organizacji i partii proponujemy naszym partnerom do konsultacji prof. Alicję Chybicką" - to fragment uchwały Zarząd Powiatu Wrocławskiego Platformy Obywatelskiej. Ta została przyjęta jednogłośnie.

Alicja Chybicka podkreśla, że taka rekomendacja to zaszczyt. Teraz jednak czas na konsultacje z innymi partiami i ruchami miejskimi, które potrwają do końca kwietnia. Bo kandydat ma być wspólny i ponadpartyjny. PO planuje również organizację otwartych spotkań z Alicją Chybicką. Ostateczna decyzja ws. kandydatury zapadnie najprawdopodobniej 25 kwietnia.

Kilka tygodni temu Alicja Chybicka w rozmowie z Radiem RAM podkreślała, że nie boi się wyzwań.

 "Rozmowy się toczą. Mogę powiedzieć od siebie, że lubię różne wyzwania. Jestem głównie lekarzem i walczę tyle lat, ale lubię też inne wyzwania. Zawsze jestem do dyspozycji Platformy"

"Wrocław wart jest mszy" - tak z kolei Grzegorz Schetyna kilka tygodni temu odpowiadał na pytanie czy profesor Alicja Chybicka byłaby dobrą kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia.

"Czasami tak bywa, że pewne rzeczy kończą się szybciej bo zaczynają się nowe. Wrocław wart jest mszy. To będzie bardzo ważna decyzja i ważna dla całej Polski - jak Platforma Obywatelska ma szukać porozumienia wokół dobrych, sensownych, otwartych ludzi"

Szefowa Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei nie jest członkiem PO, a Schetyna podkreślał, że trzeba szukać kandydata ponadpartyjnego, także we współpracy z ruchami miejskimi.

Profesor Chybicka jest jednak też posłem, a wygrana oznaczałaby rezygnację z mandatu.

Nie ma jednak pewności, ze ruchy miejskie, czy inne partie poprą Chybicką. Nieoficjalnie słychać już pomruk niezadowolenia, że kandydatka na kandydata została wskazana przez PO a nie wypracowana w czasie konsultacji.

REKLAMA

To może Cię zainteresować