II Bieg dla Hospicjów

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 15.02.2017, 09:05 | Zmodyfikowano: 15.02.2017, 08:07
A|A|A

fot. www.hospicjum.wroclaw.pl

Medale i koszulki dla zawodników są już gotowe, bonifratrzy pobiegną w habitach. Będzie kolorowo i wesoło niezależnie od pogody.

Chętni wystartują 4 marca o godz. 11.00, będą mieli do pokonania mini maraton czyli niewiele ponad 4 kilometry. Nie chodzi o bicie rekordów, tylko o dobrą zabawę i szczytny cel. Cały dochód z wpisowego zasili konta dwóch wrocławskich hospicjów. Oba ośrodki potrzebują pieniędzy na nowy sprzęt medyczny, opatrunki czy wparcie dla rodzin ciężko chorych.

W stacjonarnym hospicjum powadzonym przez Bonifratrów jest na stałe 20 pacjentów, natomiast Domowe Hospicjum działające przy Dolnośląskim Centrum Onkologii ma pod opieką około 150 chorych, odwiedzanych przez lekarzy, rehabilitantów i wolontariuszy.

 

- Trasa nie jest trudna, bo chodzi o dobrą zabawę i szczytny cel, a nie rekordy - mówi Bożena Szaynok z Fundacji Hospicyjnej:

W biegu wezmą udział między innymi wrocławscy bonifratrzy. Jak mówi brat Łukasz strój tego dnia będzie dowolny:

Kierownik Hospicjum Domowego działającego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii Beata Jarlińska - Krzysztoń przekonuje, że bieg jest okazją do poznania się i wspólnej zabawy:

REKLAMA

To może Cię zainteresować