Spór o budowę Narodowego Forum Muzyki

Maja Majewska | Utworzono: 09.02.2017, 15:08
A|A|A

Będzie ciąg dalszy sporu gmina Wrocław kontra Mostostal - sąd apelacyjny nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy kontraktu na budowę NFM. To bardzo dobra wiadomość dla miasta, bo oznacza, że na razie firma budowlana nie może domagać się od gminy żadnych pieniędzy.

Spór Mostostalu z gminą Wrocław trwa od 5 lat. Firma odstąpiła od budowy NFM, twierdząc, że nie była w stanie zrealizować kontraktu z winy miasta i w związku z tym chciała domagać się 138 mln zł. Sprawa trafiła do sądu arbitrażowego, który orzekł, że Mostostal mógł zerwać kontrakt, a to otwierało spółce furtkę do roszczeń finansowych. Miasto odwołało się jednak od tej decyzji. Sąd apelacyjny uznał, że pierwsze orzeczenie zostało wydane z naruszeniem prawa i sprawa musi być rozpatrzona ponownie. Wyrok jest prawomocny - to, przynajmniej na tę chwilę, uniemożliwia jakiekolwiek roszczenia finansowe wobec gminy.

Warto dodać, że uchylenie wyroku sądu arbitrażowego w trybie skargi jest bardzo rzadkie i zdarza się tylko, kiedy naruszone zostały procedury wydania takiego orzeczenia.


ARCHIWUM:
Mostostal pozywa miasto Wrocław
Forum Muzyki na wokandzie
Budowa NFM w nowych rękach
Narodowe Forum Kłopotów
NFM: 450 tysięcy gości i 2 tysiące koncertów

REKLAMA

To może Cię zainteresować