Znamy program 38. PPA

Krzysztof Majewski | Utworzono: 31.01.2017, 20:58
A|A|A

- To jeden z najciekawszych kabaretów literackich nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce, po raz pierwszy we Wrocławiu. Michał Walczak i Maciej Łubieński zaprosili Magdalenę Cielecką, Magdę Umer, Macieja Stuhra, Bartosza Porczyka i Pablo Pavo – mówi Kiszkis. 

Zobaczymy również artystów z Francji, Wielkiej Brytanii i Indii. Zaprezentują się też Polacy m.in Piotr Bukartyk, czy Maja Kleszcz. Koncert nietypowy, bo łączący muzykę z debatą przygotuje dyrektor Teatru Muzycznego Capitol Konrad Imiela:

– To będzie koncert a jednocześnie dyskusja, którego tematem jest siła piosenki. co takiego sprawia, że słowo śpiewane ma często dużo większą moc, niż słowo mówione. Gośćmi dyskusji prowadzonej przez Katarzynę Janowską będą Maria Peszek, Zbigniew Hołdys czy Tomasz Lipiński – mówi Imiela.

W Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki aktorzy powalczą o Złotego Tukana. W zeszłym roku wygrał go wrocławianin Artur Caturian, który zwyczajowo, rok po zwycięstwie, zaprezentuje swój spektakl pt. "Kilka sposobów na to, jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym. Czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść".

Koncertem Finałowym będzie "Dziubanina" z muzyką Piotra Dziubka w reżyserii Agaty Dudy - Gracz. 

Program 38 PPA znajdziecie tutaj.

O programie tegorocznej edycji PPA z dyrektorem artystycznym Przeglądu, Cezarym Studniakiem, rozmawiał Bartek Synowiec. Posłuchaj:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować