Kamienica na Wyspie Słodowej – czego chce inwestor

Dorota Kuźnik | Utworzono: 18.01.2017, 20:33
A|A|A

To że Concordia ma poważne plany co do kamienicy potwierdzają jej przedstawiciele. Właścicielka centrum - Ewa Voelkel-Krokowicz w rozmowie z Radiem Wrocław oświadczyła, że Concordia przystąpi do konkursu. 

 - Naszym założeniem jest nadal stworzenie tam innowacyjnego centrum designu oraz biznesu podobnego do tego, które realizujemy w Poznaniu. Założenie jest takie, że z jednej strony sami się finansujemy przez działania biznesowe, dzięki czemu mamy pieniądze również na działania otwarte, które koncentrują się na potrzebach miasta, mieszkańców i turystów. Takie jest też założenie na Wyspę Słodową 7 - opowiada Voelkel-Krokowicz.

Właścicielka Concordii zakłada również, ze budynek się powiększy, nachodząc również na pobliską Odrę:

 - Zależy nam na rozbudowie w oparciu o pomysły, również te , które napłynęły do nas z Holandii. Byłoby to pływające centrum designu, co wydaje nam się ciekawe dla tego miejsca, ale też dla naszej współpracy z miastem - tłumaczy

Ewa Voelkel-Krokowicz odniosła się także do zerwanej współpracy z aktywistami ze stowarzyszenia WS7. Przypomnijmy, że po wakacjach grupa spotkała się z przedstawicielami miasta i Concordii, kiedy to doszło do podpisania listu intencyjnego.

- Pod koniec roku 2016 rozmowy zostały zerwane i w chwili obecnej nie podtrzymujemy żadnych ustaleń z przedstawicielami stowarzyszenia. Jesteśmy za to otwarci na realizację zadań we współpracy z mieszkańcami, innymi aktywistami i działalnościami- dodaje

Zainteresowane konkursem na kupno budynku na Wyspie Słodowej maja być jeszcze 2 podmioty. Miasto na razie nie zdradza jednak żadnych szczegółów. Przedstawiciele magistratu podkreślają, że sprzedaż budynku nie będzie przeprowadzona na zasadach komercyjnych, ponieważ spieniężeniu poddana będzie wyłącznie bryła budynku. Grunt, na którym stoi ma zostać przekazany w dzierżawę na 99 lat. Dzięki temu, jeśli podmiot nie wywiązywałby się z założeń umowy wrocławski magistrat mógłby ją wypowiedzieć.

REKLAMA

To może Cię zainteresować