Szkoła na Gaju dla dzieci z Gaju

Martyna Czerwińska | Utworzono: 16.01.2017, 19:12
A|A|A

zdj.wroclaw.pl

Według pierwotnego planu ogromna część mieszkańców osiedla - nawet sąsiadujących bezpośrednio z placówką, miała zostać przypisana do szkoły na Orzechowej.

Na Gaj miałyby z kolei dojeżdżać dzieci z Jagodna czy Wojszyc. Rodzicom nie mieściło się to w głowie, dlatego zasypali urząd miasta protestami. W efekcie obwód został przeniesiony aż do ulicy Świeradowskiej. Na tej zmianie skorzysta m.in Irmina , która kompleks przy Kłodzkiej widzi z okna. - To wspaniała wiadomość - dziecko wiedziało, że pójdzie do tej szkoły. Gdyby się nie udało, musiałaby chodzić cztery razy dalej - mówi.

Jarosław Delewski - dyrektor Departamentu Edukacji przyznaje, że rozplanowanie obwodów tak żeby wszyscy byli zadowoleni jest niemożliwe, ale postanowili pójść na rękę rodzicom z Gaju. - Ten układ, który zaproponowaliśmy jest lepszy patrząc globalnie, na cały WrocławJeśli jednak było tak duże zainteresowanie tym nowym budynkiem, zdecydowaliśmy się, by rozszerzyć rejon - wyjaśnia.

Szkoła przy Kłodzkiej nie będzie od razu wypełniona w całości, więc przyjmiemy do niej więcej niż planowaliśmy dzieci - dodaje Jarosław Delewski.

 Dokument z naniesioną korektą trafi pod głosowanie podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej. Na Jagodnie powstanie w ciągu najbliższych lat nowa szkoła i wtedy miejsc na Kłodzkiej znów zrobi się więcej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować