Śniadanie z Mickiewiczem i Słowackim

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 15.01.2017, 16:49
A|A|A

Fot: E. Osowicz

W role autorów wcielili się wrocławscy aktorzy. Błażej Michalski, znany m.in. z „Pierwszej miłości”, był Adamem Mickiewiczem, a Michał Szwed z Wrocławskiego Teatru Współczesnego odegrał Juliusza Słowackiego.

Literaci nie tylko zasiedli do śniadania z gośćmi klubu Proza, ale również podejmowali przy stole rozmowy na bliskie im tematy tj. miłość, ojczyzna, czy mistycyzm. Całe menu inspirowane było literaturą: opisami, postaciami, czy tytułami książek. Przygotowane zostały m.in. „malinowy chruśniak”, czy „deser Bilbo Bagginsa”. Poeci recytowali i przekąszali w wolnych chwilach:

- Adam Mickiewicz, a obok siedzi Juliusz Słowacki, widzę, że obaj wyjątkowo są w dobrym humorze! Oczywiście dogryzają sobie, ale przyjaźnie - opowiadała jedna z uczestniczek. -Wyglądają niecodziennie, są ubrani w sposób niedzisiejszy. Nie cierpią za miliony, ale piją herbatę, jedzą śniadanie - dodawał inny uczestnik spotkania.

Były też konkursy w których trzeba się wykazać wiedzą literacką - w nagrodę oczywiście można było wygrać książki. Następne śniadanie literackie w klubie Proza przy ulicy Garncarskiej za tydzień.

REKLAMA

To może Cię zainteresować