Podwyżki cen w ZOO

Radio RAM | Utworzono: 12.01.2017, 17:05
A|A|A

Dyrektor ogrodu Radosław Ratajszczak tłumaczy, że wzrost cen to efekt planowanych podwyżek cen mediów, oraz coraz większego zaangażowania Wrocławia w hodowle zwierząt zagrożonych. Planowane też są kolejne po Afrykarium inwestycje. Ale nie wszystkie bilety podrożały - dodaje dyrektor:

- Bilety dla mieszkańców, czyli te całoroczne nie podrożały. Są w tej samej cenie: 120 złotych dla dorosłych i 80 zł dla dzieci, także zachęcamy do nich.

Ratajszczak tłumaczy, że wzrost cen to efekt planowanych podwyżek cen mediów oraz kolejnych projektów ochrony gatunków rzadkich. We Wrocławiu jest np. okapi - jeden z najbardziej tajemniczych ssaków na świecie. Ogród planuje też kolejne inwestycje:

- Przede wszystkim ptaszarnia, której remont już trwa, ale także przebudowa starych wybiegów niedźwiedzi - tą zaczynamy za parę chwilę oraz słoniarnia, która jest też tym wielkim problemem, który trzeba wreszcie ruszyć.

Zoo we Wrocławiu - mimo podwyżki cen - bije kolejne rekordy w liczbie odwiedzających. Magnesem jest Afrykarium, czyli specjalny budynek z fauną i florą Czarnego Lądu. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować