Marzena Diakun z Paszportem Polityki

Jan Pelczar | Utworzono: 10.01.2017, 21:19
A|A|A

Zdjęcia z transmisji z wręczenia nagród w TVN

Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej została nagrodzona m.in za poprowadzenie „Zagubionej autostrady” Olgi Neuwirth. Opera z librettem Elfride Jelinek, napisanym na podstawie filmu Davida Lyncha była specjalnym wydarzeniem zeszłorocznego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. 

Diakun ma 35 lat. Pochodzi z Koszalina. Poza Wrocławiem studiowała w Wiedniu, brała udział w kursach dyrygenckich m.in. u Gabriela Chmury, Howarda Griffithsa, Davida Zinmana, Pierre’a Bouleza i Kurta Masura. Od września 2015 roku jest dyrygentem - asystentem w Orchestre Philharmonie de Radio France.

W tym roku wśród nominowanych była także Agata Duda-Gracz, reżyserka i scenografka, współpracująca z wrocławskimi scenami.  W Teatrze Capitol wystawiła m.in „Ja, Piotr Riviere…” i „Po Burzy Szekspira”), w Teatrze Współczesnym „Według Bobczyńskiego” na podstawie „Rewizora” Gogola, pracowała też wielokrotnie dla Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W tej kategorii nagrodzono jednak Annę Smolar. Wręczający nagrodę Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin solidaryzowali się z zespołem Teatru Polskiego we Wrocławiu, na scenę wyszli z ustami zaklejonymi czarnymi taśmami.

Nagrody tygodnika „Polityka” przyznane zostały po raz 24.


Pełna lista laureatów tutaj: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/paszporty

REKLAMA

To może Cię zainteresować