Fatalny stan powietrza we Wrocławiu

Gregor Niegowski | Utworzono: 09.01.2017, 11:28
A|A|A

Stacje pomiarowe w stolicy naszego regionu wskazują znacznie przekroczenie stężenia pyłów zawieszonych. Obecnie jakość powietrza, którym oddychamy oceniana jest jako bardzo zła.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega, że osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostali powinni ograniczyć je do minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są absolutnie niewskazane.

Urząd miejski we Wrocławiu wydał apel w sprawie spalania odpadów w instalacjach grzewczych:

W związku z notowanym dziś rano pogorszeniem jakości powietrza we Wrocławiu magistrat apeluje do mieszkańców, by ograniczyli do niezbędnego minimum przebywanie na powietrzu. Prosi też o niespalanie śmieci i paliw gorszej jakości w domowych paleniskach.

W razie wątpliwości, co do jakości paliw stosowanych w najbliższym otoczeniu prosi o kontakt ze Strażą Miejską która ma uprawnienia do kontroli tego, czym palimy w piecach.

Przypomnijmy, że w 2016 roku Oddział Ochrony Środowiska Straży Miejskiej przeprowadził ponad 2 tysiące kontroli pieców oraz 275 kontroli ognisk. W ich wyniku nałożono 126 mandatów na kwotę ponad 25-ciu tysięcy złotych.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować