Uwaga kierowcy: zamknięta Ołtaszyńska

Radio RAM | Utworzono: 07.01.2017, 20:05
A|A|A

zdj. Radio RAM

Od dziś ulica łącząca Partynice i Ołtaszyn z centrum Wrocławia jest remontowana. Dramatu komunikacyjnego na razie nie ma, ale w poniedziałek nadejdzie chwila prawdy. 
Zamknięty został odcinek Ołtaszyńskiej od ul. Malinowej do ul. Wojszyckiej, ze skrzyżowaniem z Malinową oraz wszystkimi przecznicami. Objazd wytyczono od ul. Wyścigowej przez Karkonoską do Zwycięskiej. W kierunku centrum jest możliwy przejazd ulicą Stajenną do Wyścigowej.

W związku z remontem Ołtaszyńskiej autobusy linii 112 kursują objazdem, od ulicy Waligórskiego przez ulicę Wyścigową, Karkonoską i Zwycięską do Ronda Ojca Pio z pominięciem przystanków "Wyścigowa", "Malinowa" i "Ożynowa".

Przebudowa ul. Wojszyckiej na odcinku od Ołtaszyńskiej do Agrestowej rozpocznie się po zakończeniu robót na Ołtaszyńskiej i przywróceniu na niej ruchu kołowego (przełom marca i kwietnia 2017). 

Na ul. Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej ma się zmienić nawierzchnia jezdni - z poniemieckiej kostki granitowej na tzw. beton asfaltowy. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie Ołtaszyńskiej z Wojszycką i Okrężną – w tym miejscu ma powstać minirondo z przejezdną wyspą centralną. Na Ołtaszyńskiej pojawią się wyniesione skrzyżowania i progi zwalniające. Zostaną przebudowane zatoczki autobusowe oraz wytyczone nowe miejsca postojowe i nowe przejścia dla pieszych.Przewidywany termin ukończenia przebudowy ulicy Wojszyckiej to koniec maja 2017 r. Wykonanie modernizacji ulicy Ołtaszyńskiej w innym terminie nie jest możliwe z uwagi na zaplanowaną na kwiecień 2017 r. przebudowę układu ulic: Parafialnej, Pawiej i Pszczelarskiej. Szerokość jezdni (6 m) nie pozwala również na realizację prac przy połówkowym zamknięciu. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować