World Games 2017: 3500 sportowców w mieście

Robert Skrzyński | Utworzono: 02.01.2017, 15:25
A|A|A

Do Wrocławia przyjedzie 3500 sportowców. Specjalnie na World Games zmodernizowano Stadion Olimpijski. Powstały nowe baseny przy ulicy Wejherowskiej i tor wrotkarski w Parku Tysiąclecia. Zawody rozegrane zostaną od 20 do 30 lipca na ponad 20 obiektach sportowych.

Ranga tego wydarzenia rośnie - mówi rzecznik spółki World Games Kacper Cecota: "MKOl uznał, że The World Games to jest kluczowy partner dla ruchu olimpijskiego. Obie organizacje wspólnie pracują nad programem sportowym. Aż 5 dyscyplin z rodziny The World Games awansowało na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo."

Jedną z najbardziej efektownych dyscyplin będzie piłka ręczna plażowa. Mecze rozegramy na Polach Marsowych mówi odpowiadający w Polsce za tę dyscyplinę Marek Góralczyk:  

"Będziemy mieli boiska, które są obecnie do sportów plażowych, ale dodatkowo będzie wystawiony stadion z trybunami na 2 tys. osób tuż obok. Także myślę, że wszyscy będą mogli w komfortowych warunkach oglądać zawody na najwyższym poziomie w plażowej piłce ręcznej."

W uroczystości otwarcia weźmie udział m. in. przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach (na zdjęciu).

 
REKLAMA

To może Cię zainteresować