Nagrody w plebiscycie „Kobiece Twarze – Women’s Faces” rozdane

Bartosz Synowiec | Utworzono: 20.12.2016, 14:51 | Zmodyfikowano: 20.12.2016, 13:51
A|A|A

na podstawie materiałów prasowych

Wśród firm stosujących na co dzień równouprawnienie, czyli kategoria „Firma przyjazna kobietom” znalazły się między innymi przemysłowe, niekojarzone z kobiecą branżą. Wśród nich nagrodzono firmę Nifco Poland.

Nagrody specjalne za stosowanie na co dzień w swoich firmach zasad równouprawnienia oraz za wspieranie aktywności kobiet, przyznane przez organizatora Plebiscytu, otrzymały firmy 3M oraz Medbeauty dr Andrzej Kępa.

„Osobowości” to trzecia z nagradzanych kategorii, w której statuetkę „Kobiecych Twarzy” otrzymała Przewodnicząca Stowarzyszenia Zawsze Kobieta w Oławie - Elżbieta Wojdyła, która od lat wspiera kobiety walczące z nowotworami.

W Kategorii „Profesjonalistki” w tym roku napłynęło najwięcej zgłoszeń. Pierwsze miejsce Kapituła przyznała Marioli Dudziak – dyrektor w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

W kategorii „Debiutantki” pierwsze miejsce zdobyły dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – Prezes Zarządu oraz dr n. med. Anna Skotny – Dyrektor Operacyjny w firmie Nestmedic. Innowacyjny produkt tej firmy - Pregnabit - zdobył już uznanie na skalę międzynarodową.

W Plebiscycie „Kobiece Twarze” nagrodzono także Pregnabit w kategorii „Produkt lub usługa dla kobiet”.

Marzena Michalec, debiutująca z projektem „Kobieta w biegu” zdobyła miejsce drugie, za cykl wyjątkowych imprez biegowych pod hasłem „Biegi Kobiet ZAWSZE PIER(w)SI”, które odbywają się w Świdnicy, Wrocławiu, Gdyni oraz Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w plebiscycie oceniała kapituła, w skład wchodzili między innymi: prof. Alicja Chybicka, Piotr Freyberg - Dyrektor ds. Rozwoju w 3M; europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg, poseł Elżbieta Stępień, pełniąca rolę przewodniczącej Kapituły - Barbara Kaśnikowska dyrektor w UMWD, była Wiceprezes PARP oraz szefowe firm nagrodzone w poprzednich edycjach. Kapituła nagrodziła przedsiębiorcze kobiety i firmy w pięciu kategoriach.

Plebiscyt jest odpowiedzią na fakt, że wciąż jest  za mało kobiet w biznesie, w samorządach, w polityce, na piedestałach, za mało z laurami. Mimo iż wiele zmieniło się na korzyść równouprawnienia w Polsce i przedsiębiorczości kobiet, organizatorzy plebiscytu podkreślają, że nadal należy pracować nad zmianą przede wszystkim mentalności, która pozwoli na rozwinięcie skrzydeł przez kobiety i nie blokowanie ich karier np. w kwestiach równych z mężczyznami wynagrodzeń.

O idei plebiscytu i tegorocznych nagrodach opowiadały w studiu Radia RAM organizatorka wydarzenia Aldona Ziółkowska-Bielewicz i Anna Chmielewska, ubiegłoroczna laureatka i członkini tegorocznej kapituły. Rozmawiał Bartosz Synowiec. Posłuchaj:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować