Niebo pożegnało Europejską Stolicę Kultury

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 17.12.2016, 18:48
A|A|A

fot.: Andrzej Owczarek

Połączenie kolejowe Wrocław-Berlin zostaje na stałe, stolicę Dolnego Śląska odwiedziło rekordowe 5 milionów turystów z całego świata. Zorganizowano blisko 2000 imprez. Tak wygląda podsumowanie roku ESK we Wrocławiu przez organizatorów, mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny imprezy.

"To się czuło na ulicy, to się czuło spacerując wokół Hali Stulecia, oblegane Afrykarium, Hydropolis. Nie mówię, że tylko turyści kulturalni. Wrocław dzięki temu, że był w wielu mediach, że było wiele propozycji kulturalnych, przyciągał niespotykaną dotąd liczbę turystów: ponad 5 mln, z czego 3 mln nocowało".

Z tej okazji również zorganizowano kilka pokazów multiwidowiska historycznego w reżyserii Chrisa Baldwina. To opowieść o mieście, którego mieszkańcy przybywali tu z różnych stron świata budując nowe społeczeństwo na gruzach powojennego Wrocławia:

Dźwiękowy fragment spektaklu: "Jestem Żydówką, Niemką, Ukrainką, Polką. Jestem Europejką" (brawa...)

Jeszcze w niedzielę we Wrocławiu imprezy związane z zakończeniem ESK. Wśród nich literackie spotkanie z utworami Sławomira Mrożka, które czytać będą Małgorzata Foremniak, Arkadiusz Jakubik i Robert Więckiewicz.

TUTAJ możesz obejrzeć spektakl "Niebo".

REKLAMA

To może Cię zainteresować