Zaułek Solny: Wyburzą bramę i schody? [WIZUALIZACJE]

Dorota Kuźnik | Utworzono: 15.12.2016, 23:56
A|A|A

Co ma się zmienić wokół ulic Psie  Budy, Szajnochy oraz zaułka Solnego? Jurorzy w wielu kwestiach nie byli do końca zgodni, ale w przypadku jednej opinia była jednogłośna - mówi Michał Duda ze Stowarzyszenia Architektów Polskich:

- Straszna brama, która tam powstała - nie wiem przez jaki przypadek - wylatuje według tego projektu. No i architekci zapewniają, że wprowadzenie tam rampy zamiast schodów ułatwi wózkarzom, matkom z dziećmi, a z drugiej strony nie wpłynie negatywnie na panoramę ulicy.

A to komentarz Mikołaja Smoleńskiego, jeden z pomysłodawców projektu, który zakłada m.in. likwidację bramy:

- Staraliśmy się wychodzić nie z założenia, jak wiele można zrobić w tej przestrzeni, tylko jak niewiele trzeba, by ta przestrzeń funkcjonowała lepiej. Natomiast jeśli chodzi o sam element bramy, stwierdziliśmy, że skoro absolutnie jest pozbawiony tożsamości historycznej, to tak naprawdę nie jest potrzebny.

Decyzje komisji nie są jednak wiążące dla urzędników. - To opinie, które oczywiście weźmiemy sobie do serca, jednak na analizę potrzebujemy czasu - mówi Jacek Barski z magistratu:

- Czekamy na pisemne podsumowanie prac jury. Będziemy się zastanawiać, jak to dalej możemy aplikować. To jest oczywiście rekomendacja, natomiast nie przesądzajmy biegu przyszłych wydarzeń.

Projekt przebudowy zaułka został zgłoszony także do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy zdecydowali, że nie zostanie poddany pod głosowanie właśnie dlatego, że jego sprawą zajmą się architekci.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować