"Zjeżdża mi stąd, pókim miła!"

na podstawie materiałów prasowych | Utworzono: 08.12.2016, 17:20
A|A|A

fot. Juliusz Woźny

Nie cała obsługa. To będzie ekipa szczególna, którą już można było spotkać w namiocie przy ul. Grabiszyńskiej. - Bufetowe były jedną z największą atrakcją wystawy, a ich teksty przeszły do historii. Teraz wracają, by znów stanąć za ladą - mówi Juliusz Woźny z Centrum Historii Zajezdnia.

Jaśka (Joanna Wąż), Jadzia (Karolina Gorzkowska), Helena (Magdalena Prochasek), Heńka (Justyna Król), Krystyna (Katarzyna Pałka) i Ziuta (Agnieszka Frankel) pełniły równocześnie rolę bileterek oraz dbały o to, by odwiedzający wystawę poczuli się jak w PRL.

Bufetowe staną za ladą w Bistro tylko w niedzielę 11 grudnia. Będzie je można spotkać w od 10.00 do 18.00.Wystawa „Solidarny Wrocław” została przygotowana przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z okazji 30-lecia „Solidarności”. Ekspozycja znajdowała się w ogromnym namiocie na pl. Społecznym we Wrocławiu. Przez 3 miesiące obejrzało ją 50 tys. Osób. Wśród nich przywódca Tybetańczyków – Dalajlama XIV, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – Jerzy Buzek, działacze wrocławskiej Solidarności – Władysław Frasyniuk, Józef Pinior, Kornel Morawiecki. Stałym bywalcem na wystawie był Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz.

REKLAMA

To może Cię zainteresować