Józef Pinior zatrzymany

Magda Orzeł | Utworzono: 29.11.2016, 12:17
A|A|A

fot. Tomasz Leśniowski/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Józef Pinior został zatrzymany przez CBA na zlecenie Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ds Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Informację potwierdziła Radiu RAM prokurator Ewa Bialik, rzecznik prokuratury krajowej. Wiadomo też, że są inne zatrzymania, nie są jednak na razie znane nazwiska, a Ewa Bialik nie potwierdza tych doniesień.

Z kolei Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego informuje, że zatrzymano w sumie 11 osób. W najbliższym czasie możemy poznać zarzuty, jakie są stawiane zatrzymanym:

- Potwierdzam jedynie zatrzymanie dziewięciu osób przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu, związek ma to z korupcją (...)

Józef Pinior to legenda wrocławskiej Solidarności - w poprzedniej kadencji był senatorem Platformy Obywatelskiej, a wcześniej europosłem Socjaldemokracji Polskiej.

Władysław Frasyniuk, legenda Solidarności: - Znam go. Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o jego stosunek do pieniędzy, to on jest człowiekiem z innego świata, powiedziałbym nawet, infantylnym. Józef nigdy nie miał aspiracji finansowych i głęboko wierzę w jego osobistą uczciwość. Gdybym usłyszał, że on ukradł książkę, to bym pomyślał, że coś jest na rzeczy, ale to, że mógł czerpać korzyści z korupcji - nigdy nie jestem w stanie w to uwierzyć.

Stanisław Huskowski, były poseł PO, były prezydent Wrocławia, obecnie członek koła Unia Europejskich Demokratów:

- Tak małe mam zaufanie do obecnego CBA, do obecnych władz, że nie jestem w stanie na obecnym etapie czegokolwiek powiedzieć. Mam małe zaufanie, nie mam pojęcia, czy jest w tym ziarno prawdy, czy nie ma żadnej prawdy, czy jest kopalnia prawdy. Znam go i uważam go za człowieka prawego i uczciwego, czego dowody dawał w trudniejszych czasach zdecydowanie niż obecne. I dlatego moja wiara w to, że te podejrzenia są prawdziwe, w szczególności w stosunku do niego, jest bardzo słaba.

Fotografia na stronie głównej: Tomasz Leśniowski Wikimedia Commons

Adwokat Józefa Piniora mecenas Jacek Dubois poinformował, że jego klient zgadza się na podawanie jego danych osobowych przy opisywaniu sprawy.

REKLAMA