Podejrzany o zniszczenie przejścia podziemnego zatrzymany

z informacji prasowych | Utworzono: 15.11.2016, 16:16
A|A|A

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie schodów w przejściu podziemnym w centrum miasta. Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec Wrocławia. Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło 31 sierpnia 2016 roku, około godz. 3.40 w nocy. Sprawca na ul. Świdnickiej we Wrocławiu wyrwaną wcześniej jedną ze znajdujących się tam granitowych kul stoczył po schodach w przejście podziemne od strony Rynku.

W związku z tym doszło do uszkodzenia schodów i elewacji prowadzących do nowo wyremontowanego przejścia pod ul. Kazimierza Wielkiego. Straty, jakie spowodował, zostały oszacowane na kwotę 45 tysięcy złotych. Funkcjonariusze od momentu stwierdzenia uszkodzenia prowadzili czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osoby podejrzanej o ten czyn. Pomocne w tej sprawie okazały się również nagrania z monitoringu. Po ich zamieszczeniu funkcjonariusze odebrali kilka informacji od mieszkańców. Jedna z nich po zweryfikowaniu, doprowadziła do zatrzymania podejrzanego. 

Mężczyzna przyznał się zarzucanych mu czynów. Nie potrafił wytłumaczyć swojego, twierdząc, że był wtedy pod wpływem alkoholu. 41-latek już usłyszał zarzut zniszczenie mienia, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

To może Cię zainteresować