Wielkie emocje w końcówce. Śląsk - Zagłębie 2:1

Bartosz Tomczak | Utworzono: 06.11.2016, 20:45

Fot:

90' Koniec! Wielkie emocje w końcówce spotkania, które na swoją korzyść rozstrzyga Śląsk 2:1.

88' Śląsk prowadzi 2:1! Madej wrzucił piłkę z prawej strony, złe wyjście z bramki zanotował Polacek, który przegrał pojedynek z Idzikiem, a do bezpańskiej piłki dopadł Alvarinho i z bliska wpakował piłkę do siatki.

85' Ależ wszystko mogło nam się odwrócić! Augusto wrzucił prosto na głowę Riery, a ten z 5 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

83' Po raz ostatni zmiany dokonują także gospodarze. Na ostatnie minuty Idzik za Bilińskiego.

80' Ostatnia zmiana w ekipie gości. Buksa pojawia się na murawie za Janoszkę.

71' Gool! 1:1 Rzut wolny dla Śląska. Alvarinho dośrodkował z lewej strony, piłkę głową przedłużył Kokoszka, a akcję wykończył Lasza Dwali. Gospodarze doprowadzają do remisu 1:1. Ta bramka nie powinna jednak zostać uznana, bo Gruzin był na spalonym.

69' Starzyński z wolnego! Ten strzał mógł zaskoczyć Kamenara. Bardzo instynktowna interwencja bramkarza Śląska.

69' Żółta kartka dla Goncalvesa i rzut wolny dla Zagłębia.

65' Zmiana w Śląsku. Schodzi Morioka, wchodzi Riera

62' Druga zmiana w Zagłębiu. Starzyński za Tosika.

61' Dobrze zapowiadała się ta kontra gospodarzy, ale Morioka za mocno zagrał do Bilińskiego i szybszy był Polacek.

59' Roszady także w Śląsku. Za Grajciara na ostatnie pół godziny pojawia się Alvarinho.

57' Pierwsza zmiana w derbowym starciu. W Zagłębiu schodzi Cotra, wchodzi Dziwniel

57' Rzut wolny dla Śląska, piłka idealnie zagrana na głowę Celebana, ale strzał obrońcy gospodarzy broni Polacek. Ostatecznie jednak i tak odgwizdany spalony przez sędziego Musiała.

53' Kolejna, jeszcze lepsza sytuacja Zagłębia. Tosik do Nespora, a ten z półobrotu próbował pokonać Kamenara, ale trafił prosto w bramkarza Śląska.

52' Janoszka huknął z dystansu. Piłka minimalnie przeszła nad poprzeczka.

48' Z rzutu wolnego uderzał Kamil Dankowski, ale powtórki z Kielc nie było. Martin Polacek nie musiał nawet interweniować.

46' Zaczynamy drugą połowę.

45' Koniec pierwszej połowy. W ostatnich sekundach próbował jeszcze z dystansu Łukasz Piątek, a ze strony gospodarzy Morioka mógł wyjść na dobrą pozycję, ale został zablokowany przez Guldana.

44' Śląsk mógł zadać cios tuż przed zejściem do szatni. Kontra, Morioka zagrał do Bilińskiego, ale napastnik gospodarzy, źle przyjął piłkę i zamiast wbiec w pole karne musiał cofnąć się po futbolówkę. Biliński próbował jeszcze naprawić swój błąd, ale strzał przy asyście obrońcy minął bramkę.

42' Nespor fauluje Augusto i zostaje ukarany żółtą kartką.

40' Aktywny Peter Grajciar, ale jego kozłujący strzał z dystansu przeleciał daleko obok lewego słupka.4

37' Ucierpiał Martin Polacek w powietrznym starciu z Kamilem Bilińskim. Faul napastnika Śląska, a bramkarz Zagłębia za chwilę podniósł się z murawy.

33' Woźniak zagrał dobrą dwójkową akcję z Janoszką na granicy pola karnego. Tylko dobrą bo według sędziego Woźniak był na spalonym. Akcja na styku, ale tak czy inaczej górą był Kamenar.

27' W odpowiedzi Łukasz Piątek w dogodnej sytuacji, ale z dystansu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

26' Kamil Biliński znów blisko gola. Rzut wolny dla Śląska, wrzutka w pole Dvali zgrał głową do wbiegającego Biińskiego, napastnik gospodarzy przyjął piłkę, ale nie uderzył czysto i futbolówka zamiast do siatki, przeleciała obok lewego słupka

22' W żółtych kartkach 1:1. Dorde Cotra faulował Kamila Dankowskiego. Obrońca Zagłębia już od kilku minut pracował na tę kartkę.

20' Teraz było blisko remisu! Morioka wrzucił z prawej strony na głowę wbiegającego Bilińskiego, a ten posłał piłkę bardzo blisko spojenia słupka z poprzeczką. Kilka centymetrów niżej i w lewo i bramkarz Zagłębia nie miałby nic do powiedzenia.

19' Peter Grajciar z dystansu. Płaski strzał prosto do koszyczka Polacka. Odnotowujemy tylko ze statystycznego obowiązku.

12' Mamy już pierwszego gola, jest też pierwsza żółta kartka. Augusto faulował Tosika z prawej strony, blisko linii bocznej, 30 metrów od bramki Śląska.

6' Goool! Zagłębie prowadzi we Wrocławiu 1:0! Pierwsza groźna akcja lubinian i od razu piłka w siatce. Woźniak wrzucał z prawej strony dość płaską piłkę, która sprawiła niespodziewane trudności Kamenarowi. Słowacki bramkarz nie trafił w piłkę, a zrobił to ostatecznie zamykający akcję Jarosław Kubicki. Piłka odbiła się jeszcze od Kamila Dankowskiego i wpadła do siatki.

4' Pierwszy stały fragment gry i to powinien być pierwszy gol! Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, a konkretnie pięć metrów od bramki gości. Źle piłkę przyjął Kokoszka, a potem piłka odbiła się jeszcze od kilku zawodników, aż delikatnie musnął ją Celeban. Ten strzał nie mógł jednak zaskoczyć Polacka.

3' Śląsk wywalczył rzut rożny. Szybka akcja prawą stroną. Madej zagrał do Grajciara, a dośrodkowanie Słowaka wybił Cotra.

1' Sędzia Tomasz Musiał rozpoczyna mecz