Europejskie wyspy tanim kosztem

Jan Pelczar | Utworzono: 05.11.2016, 06:34
A|A|A

Emilia Brykman-Łukojć ma w podróżach dwa priorytety: wylot z Wrocławia i tani koszt wycieczki. Wyjeżdża często i zwiedziła już sporą część Europy, z wieloma wyspami mórz południowych na czele.

Najpiękniej było na Formenterze, ale nawet na tłumy Wenecji i Paryża Emilia ma swoje sposoby. Do stolicy Francji w krótkim czasie wracała pięciokrotnie i chyba nigdy jej się tam nie znudzi.

Londyn też był fascynujący, ale tam Emilia powrotów nie przewiduje. Prędzej do Brighton.

Największą wyspiarską miłością kolejnego gościa Podróży z Radiem RAM jest Kreta. Udało się ją poznać z zupełnie innej strony i dotrzeć drogą lądową na rajską plażę Balos.

Na Malcie Emilia nie dała się przekonać do autobusów. Miała też swoją przeprawę z polecaną w przewodnikach Niebieską Laguną.

O ile po pobycie na Fuertaventurze nie ma wielu historii do opowiadania, to Korfu było już pełne pozytywnych zaskoczeń. Kulinarnie znów wygrywa Kreta.

Emilia zawsze podróżuje z Wrocławia, tanimi lotami i z podręcznym bagażem. Dla znajomych jest mistrzynią ekonomicznych wakacji. Z jednym z przyjaciół wygrała nawet zakład, który polegał na zorganizowaniu taniej podróży.

Barcelona jest najczęstszym punktem na mapie podróży Emilii i jej męża. Z lotniska w pobliskiej Gironie najczęściej wracają do Wrocławia z dalszych wypraw. Wyjątkiem od reguły taniego latania była samochodowa podróż do Rzymu.

Dla Emilii podróże to przede wszystkim okazja, by poznać ludzi. Dlatego zakochała się w Portugalii, która okazała się miejscem najserdeczniejszych spotkań.

Emilia poluje na kolejne okazje, a w następną sobotę Podróże z Radiem RAM kierują się w stronę jeszcze jednej greckiej wyspy. Kalimnos, popularne miejsce wspinaczek, opiszą dla nas Agata i Krzysztof.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować