Wrocław 2030. Jakiego chcemy miasta?

Przemek Gałecki | Utworzono: 17.10.2016, 14:40
A|A|A

Powietrze jest fatalne, pracy jest dużo, chodniki i ulice w dobrym stanie, a oferta imprez kulturalnych i sportowych na piątkę. Wrocławski magistrat przedstawił wyniki badań społecznych przeprowadzonych w ramach przygotowywania strategii rozwoju miasta "Wrocław 2030". Mieszkańcy anonimowo odpowiadali też na pytanie o kierunek rozwoju miasta i priorytety. Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, które uczestniczyło w konsultacjach podkreśla, że zaskoczeniem jest "chęć do poświęceń".

Mieszkańcy deklarują również są są skłonni poddać się większym rygorom w celu poprawy jakości powietrza. Gotowa strategia dla miasta ma być gotowa w przyszłym roku, wtedy też trafi pod głosowanie miejskich radnych.

 

Już nie "miasto spotkań" a "wiodący ośrodek kultury i nauki w Europie Środkowej" - takiego Wrocławia chcą mieszkańcy. Badania zostały zlecone przez magistrat, który przygotowuje nową strategię miasta do 2030 roku. Koncepcja "miasta spotkań" już się wyczerpała - ocenia dr Jacek Pluta, który opracował badania. Teraz ważna jest jakość życia

Większość z mieszkańców chce także rewitalizacji nadbrzeży Odry, ale również zabytkowych kamienic - dodaje Jacek Sutryk z departamentu spraw społecznych

Wrocławianie odpowiadali także na pytania dotyczące obecnej polityki miasta - świetnie oceniają ofertę kulturalną i sportową, nie narzekają również na brak pracy. Co innego jakość powietrza i wsparcie dla rodzin - tu pozostaje wiele do zrobienia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować