Płyta Tygodnia Glass Animals "How To Be A Human Being"

Piotr Bartyś | Utworzono: 11.10.2016, 21:13
A|A|A

Zespół ma na swoim koncie również występy na największych festiwalach muzycznych – Falls in Australia, Coachella, Bonnaroo, Lollapalooza, Glastonbury, w 2015 roku wystąpił też w Polsce na gdańskim festiwalu Soundrive. na antenie naszego radia debiutowali jeszcze w 2012 roku, na "RAM CAFE 7" znalazł się utwór "Cocoa Hooves", który potem trafił na debiutancki krążek i stał się przebojem.

Nowy album "How To Be A Humen Being" (premiera 26 sierpnia) to swoisty pamiętnik z trasy koncertowej. Płyta została zainspirowana wspomnieniami, doświadczeniami, a także poznanymi przez zespół ludźmi z całego świata. Wiele tekstów powstało na podstawie rozmów z przypadkowo spotkanymi osobami.
„Starałem się dyskretnie nagrywać ludzi, mam całe godziny niesamowitych wypowiedzi taksówkarzy, dziwnych ludzi spotkanych na koncertach czy imprezach. Ludzie mówią najdziwniejsze rzeczy kiedy
myślą, że już cię nigdy nie zobaczą” – mów Dave Bayley, wokalista GLASS ANIMALS. Już pierwszy singiel, „Life Itself” zwrócił uwagę słuchaczy. To bardzo charakterystyczne, niemal egzotyczne nagranie. Jak przyznaje Dave Bayley w swojej twórczości zespół stara się nie inspirować żadną współczesną muzyką, a raczej analizować swoje dotychczasowe dokonania, by na tej podstawie komponować kolejne płyty.  YOUTH” to drugi singiel zapowiadający "How To Be A Human Being" i jednocześnie druga zęść historii znanej już z "Life Itself".

Glass Animals przenoszą ideę concept albumu na zupełnie nowy poziom! Postaci z okładki to równocześnie bohaterowie klipów promujących album, a w zasadzie jednej historii podzielonej na epizody, z których każdy ilustruje inną piosenkę. Zarówno okładka jak i teledyski są dziełem fotografa Neila Kruga, którego zespół zaprosił do współpracy, aby zachować spójność wizualnej strony projektu. Odniesienia do historii znajdą się też naturalnie w oprawie scenicznej koncertów. „wszystko musi do siebie pasować i tworzyć jeden wielki świat” – mówi Bayley.REKLAMA

To może Cię zainteresować