WROCŁAW: Nie będzie Sylwestra z Dwójką

Piotr Kaszuwara, Przemek Gałecki | Utworzono: 07.10.2016, 13:42
A|A|A

archiwum

Po wielu latach wrocławski Sylwester bez telewizyjnej Dwójki. Władze miasta dziękują za współpracę, ale... to nie oznacza, że imprezy nie będzie. Będzie i to po wrocławsku. Nasze informacje potwierdza Barbara Zielińska, dyrektorka biura prasowego ratusza we Wrocławiu.

Będzie nowy format i nowy cykl inspirowany wydarzeniami Europejskiej Stolicy Kultury i międzynarodowymi sukcesami wrocławskich artystów. Nad artystycznym wymiarem wieczoru czuwać będzie dyrektor Capitolu, Konrad Imiela, a koncert zorganizują dwie wrocławskie instytucje kultury Biuro Festiwalowe Impart (odpowiedzialne za organizację ESK) i Teatr Muzyczny Capitol.

- Sprawa jest jeszcze świeża. Niedawno zapadła decyzja, więc trudno mówić o jakichkolwiek szczegółach. Na pewno chciałbym, aby Sylwester w tym roku był przede wszystkim mocno wrocławski. Przez cały sezon prowadziłem program Nut Ferment. Sądzę, że mam dobrą orientację, jeśli chodzi o najbardziej wartościowych aktorów czy muzyków z Wrocławia. Jedyne, co mogę powiedzieć dziś, to że postaram się, by program koncertów ułożyć z tych najfajniejszych. Nazwisk wymieniał póki co nie będę, ponieważ najpierw muszę uzyskać ich akceptację - komentuje Konrad Imiela dla Radia RAM.

W programie przewidziano świetlno-muzyczny spektakl. Elewacje kamieniczek w Rynku mają się odmienić. A wszystko będzie można oglądać w Internecie.

Umowa z TVP nie została formalnie zerwana, więc nie będzie dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.

Barbara Zielińska, dyrektorka biura prasowego ratusza przyznaje, że ciągle obowiązuje list intencyjny między TVP a Wrocławiem, ale każdorazowo była podpisywana nowa umowa.

KOMUNIKAT PRASOWY URZĘDU MIEJSKIEGO

Po wielu latach wspaniałych sylwestrów organizowanych na wrocławskim rynku we współpracy z telewizyjną Dwójką przechodzimy do nowego formatu i otwieramy nowy cykl: Sylwester we Wrocławiu... z Wrocławiem.

Inspiracją są dla nas wydarzenia ESK i sukcesy wrocławskich artystów. Przez najbliższych kilka lat będziemy witać Nowy Rok we Wrocławiu słuchając muzyki w wykonaniu naszych zespołów i solistów.

Koncert zorganizują dwie wrocławskie instytucje kultury Impart i Teatr Muzyczny Capitol, nad artystycznym wymiarem wieczoru czuwać będzie szef Capitolu Konrad Imiela. Elewacje kamieniczek na rynku będą zmieniać swój charakter uczestnicząc w świetlno-muzycznym spektaklu. Całość mamy zamiar pokazać w Internecie, najprawdopodobniej podejmiemy współpracę z którąś z rozgłośni radiowych.

Dziękujemy telewizji za wieloletnią współpracę. Wzorem najlepszych sylwestrów zagramy na żywo. I po wrocławsku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować