Sesje sejmiku będą transmitowane na żywo w internecie

Radio RAM | Utworzono: 17.12.2007, 18:58 | Zmodyfikowano: 17.12.2007, 19:12
A|A|A

Marek Łapiński (Fot. Janusz Wójtowicz / Polska - Gazeta Wrocławska)

Transmisja ma być dostępna na stronie sejmiku. Już teraz można tam znaleźć jej zapowiedź.

Sesje będzie można oglądać na żywo. Ich najciekawsze fragmenty mają zostać zmontowane - one również będą dostępne na stronie sejmiku. Przy okazji ma zostać zmieniona strona samorządu wojewódzkiego.

Podczas pierwszej transmitowanej na żywo sesji 28 grudnia będzie można wysłuchać pierwszego czytania projektu budżetu Dolnego Śląska na przyszły rok oraz drugiego czytania kontrowersyjnych uchwał o łączeniu sanatoriów w Kotlinie Kłodzkiej. Po sesji będzie spotkanie noworoczne z udziałem radnych sejmiku i wojewody. Ono też ma być transmitowane.

- Myślę, że za przykładem sejmiku pójdą też inne samorządy powiatowe i gminne - uważa Marek Łapiński. - To taka regionalna, internetowa wersja telewizyjnych kanałów informacyjnych: TVN 24 czy TVP Info. Pojawienie się tych stacji wpłynęło na życie polityczne w kraju. Rozwój internetu może zmienić życie publiczne na Dolnym Śląsku.

Łapiński zapowiada, że w przyszłości mogą być transmitowane także np. obrady komisji sejmiku i konferencje prasowe radnych.

Transmisje są po to, by przybliżyć wyborcom działalność samorządu wojewódzkiego. Jak przyznaje Łapiński, jest to najmniej rozpoznawalny społecznie szczebel samorządu. - Chcemy, by wyborca wiedział, jakimi problemami zajmują się radni wojewódzcy i dlaczego warto ich wybierać - przekonuje przewodniczący sejmiku.

Warto dodać, że Marek Łapiński po raz pierwszy ogłosił termin pierwszej transmisji z obrad sejmiku podczas listopadowego BlogFestivalu we Wrocławiu. Opowiadał tam o wykorzystaniu nowych mediów internetowych (jak blogi czy serwisy społecznościowe) w kampaniach wyborczych. Przewodniczący sejmiku prowadzi własną stronę - "Stop Monopolowi". Był dziennikarzem radiowym i wydawcą gazet lokalnych. Od czasu gdy został szefem sejmiku, zakończył swoją przygodę z prasą.

REKLAMA

To może Cię zainteresować