Cezary Morawski dyrektorem Teatru Polskiego

Przemysław Gałecki | Utworzono: 30.08.2016, 14:57
A|A|A

Cezary Morawski nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Po dwu i pół godzinnej dyskusji zarząd województwa podjął taką decyzję jednomyślnie. Jednocześnie zostanie powołany specjalny zespół, który ma pomóc wypracować nowy model pracy w teatrze. Część z załogi sprzeciwia się kandydaturze Morawskiego i zapowiada blokowanie budynku. Co w takie sytuacji odpowiada marszałek Cezary Przybylski.

Zapytaliśmy również Cezarego Morawskiego czy przewiduje zwolnienia wśród części załogi, która publicznie sprzeciwiła się jego kandydaturze.

Cezary Morawski zamierza rozpocząć pracę 1 września. Jak wygląda jego plan na pierwsze dni na nowym stanowisku? Najpierw rozmowa z załogą, potem przejrzenie umów i zobowiązań Teatru Polskiego. Aktor mówi, że nie jest tajemnicą, iż w kasie brakuje miliona dwustu tysięcy złotych. Zadłużanie teatru było jednym z ważniejszych argumentów zarządu województwa za odwołaniem dotychczasowego dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego. Tymczasem trwa protest w jego obronie. Aktorzy, dramaturdzy i reżyserzy zapowiadają, że zabarykadują się w czwartek w teatrze. Cezary Morawski nie ma zbyt wielu zwolenników Teatrze Polskim. Część załogi od początku sprzeciwiała się tej kandydaturze.

REKLAMA

To może Cię zainteresować