Kamasi Washington we Wrocławiu

Krzysztof Majewski | Utworzono: 22.08.2016, 15:03
A|A|A

W prestiżowej High School Music Academy, w ciągu dwóch lat Kamasi doszedł do pozycji głównego saksofonisty w topowym zespole jazzowym. Jednocześnie wstąpił do zespołu Multi School Jazz Band (MSJB), gdzie ponownie spotkał kilkoro przyjaciół z dzieciństwa, którzy podobnie jak on rozwijali swoje muzyczne pasje. W ostatniej klasie szkoły średniej, Kamasi sformował swój pierwszy zespól The Young Jazz Giants z przyjaciółmi z dzieciństwa, m.in. Ronaldem Brunerem, Stephenem Brunerem i Cameronem Gravesesm. Po ukończeniu szkoły średniej artysta otrzymał pełne stypendium, dzięki któremu mógł studiować etnomuzykologię na University of California Los Angeles. Podczas studiów eksplorował wiele kultur muzycznych spoza świata Zachodu. Podczas letnich wakacji po pierwszym roku studiów. Kamasi nagrał swój pierwszy album z zespołem The Young Jazz Giants, by w całym kraju szerzyć nowe jazzowe brzmienia. Na drugim roku studiów na UCLA, Kamasi pojechał na pierwsze krajowe tournée z legendą hip-hopu z zachodniego wybrzeża Snoopem Doggiem. Później dołączył do orkiestry jednego ze swoich największych bohaterów, Geralda Wilsona, następnie wyjechał w pierwszą trasę zagraniczną z Raphaelem Sadiqiem – legendą rhythm&bluesa.

Z biegiem lat, Kamasi Washington występował i nagrywał z wieloma ze swoich muzycznych bohaterów z różnych gatunków muzycznych, m.in. Geraldem Wilsonem, McCoyem Tynerem, Freddiem Hubbardem, Kennym Burrellem, Georgem Duke’m, Lauryn Hill, Jeffreyem Osbornem, Mosem Defem, Quincym Jonesem, Stanleyem Clarkiem, Harveyem Masonem i Chaką Khan. Jago własny zespół The Next Step to nowoczesne rozwinięcie idei big bandu, z dwoma perkusistami, dwoma kontrabasistami I dwoma muzykami grającymi na instrumentach klawiszowych, trzema muzykami grającymi na instrumentach dętych, pianistą i wokalistą. Ponadto Kamasi jest członkiem muzycznego kolektywu West Coast Get Down.

Ostatnio, Kamasi Washington współpracował z Kendrickiem Lamarem nad jego dobrze przyjętym albumem To Pimp a Butterfly (2015). 5 maja 2015 Kamasi wydał swój przełomowy album solowy The Epic w wyznaczającej trendy wytwórni Brainfeeder. The Epic to 172-minutowe arcydzieło składające się z trzech płyt, z udziałem 10-osobowego zespołu Kamasiego Washingtona The Next Step, orkiestry smyczkowej i chóru. The Epic od razu zdobył pierwsze miejsce na wielu jazzowych listach przebojów na iTunes, w tym w USA, Kanadzie, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować