Wycięto drzewa w okolicach dworca PKS

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 06.08.2016, 21:53
A|A|A

Fot: W. Kurzyjamski - Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia

Jak ustalili nasi reporterzy, z okolic nowego dworca autobusowego zniknęło wczoraj 37 drzew. O rozpoczęciu prac alarmowali wrocławscy aktywiści -  mówi Maciej Słobodzian z Partii Zieloni:

W miejsce wyciętych  drzew będą nasadzone nowe - zapewnia inwestor Wratislavii. Ponadto w okolicy mają powstać też ścieżka rowerowa oraz pasy zieleni. Zapytaliśmy inwestora o powody wycinki. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się o tym, że zezwolenie na prace wydał wojewoda dolnośląski.

Jak napisała Weronika Wemberger, z firmy PR-owej obsługującej inwestora:

Trwające obecnie prace związane są z modernizacją ul. Dyrekcyjnej obejmującą jej poszerzenie, budowę ścieżek rowerowych, pasów zieleni oraz chodników i prowadzone są zgodnie z wydanymi przez Wojewodę Dolnośląskiego decyzjami w tym zakresie oraz dokumentacją wykonawczą.

Prace dotyczą:

  • usunięcia na ulicy Dyrekcyjnej, w obrębie inwestycji - 30 szt. drzew
  • usunięcia na pozostałych ulicach, w obrębie inwestycji - 7 szt. drzew

Nasadzenia zastępcze zgodnie z zapisami decyzji będą realizowane przy obiekcie w ilości 38 szt.

Ponadto na chwilę obecną, na ul Dyrekcyjnej trwa wymiana torowiska. Kolejnym etapem będzie wymiana nawierzchni jezdni waz ze wspomnianym jej poszerzeniem. Powyższe prace obejmą również ulicę Suchą. Po zakończeniu budowy, na ul. Suchej ruch zostanie uspokojony. Przejadą tamtędy jedynie autobusy MPK, taksówki i będą tam chodzić piesi.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować