Shura „Nothing's Real" - płyta tygodnia

materiały wydawcy | Utworzono: 26.07.2016, 10:24
A|A|A

Jeszcze zanim ukazał się debiutancki krążek stała się gwiazdą. Pochodząca z Manchesteru Shura przyszła na świat w artystycznej rodzinie – ojciec kręci filmy dokumentalne, a matka jest rosyjską aktorką. Jednak to nie muzyka, ani sztuka były pierwszą miłością Shury, ale piłka nożna!

Artystka grała w drużynie Manchester City Girls. „Byłam dziwną chłopczycą, która ubierała się jak Kurt Cobain i przynosiła do szkoły gitarę" – mówi o sobie Shura.

Dopiero złamane serce artystki spowodowało, że poświęciła się muzyce. Emocje znalazły ujście w postaci utworu – w ten sposób powstał hit „Touch", który wywołał spore zamieszanie w blogosferze i sprowokował powstanie kolejnych utworów, a w efekcie także debiutanckiej płyty.

"Touch", jako delikatne ujęcie melancholijnego popu, pojawiło się jakby znikąd: pierwsza kompletna piosenka autorstwa i produkcji Shury, która wylądowała w Internecie ze skromnym teledyskiem nakręconym przez Shurę z udziałem jej przyjaciół, których namówiła do pocałunków przed kamerą. Tekstowe przedstawienie niezręcznego okresu „przyjaźni" po zerwaniu szybko rozprzestrzeniło się w sieci i zyskało rzeszę fanów, także wśród znanych artystów - od Deva Hynes'a i Jungle po Kylie Minogue i Mumford Sons (ci ostatni zagrali cover utworu Shury „2Shy" w Live Lounge).

Na „Nothing's Real" wszystkie fascynacje Shury przybierają niecodziennie formy – od ujmującego popu lat 80-tych (wczesnej Madonny i Janet Jackson) po „pościelowe R&B" w stylu Deva Hynesa, aż po alternatywy rock spod znaku War on Drugs czy Fleetwood Mac. Album też odzwierciedla obsesję artystki tematyką sci-fi. „Nothing's Real" zawiera utwory powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat, ale inspiracjami i tematami sięgające daleko w przeszłość – dzieciństwo, dawne związki i rozstania, a jednocześnie mówiące też o możliwościach przyszłości. „Nothing's Real" opowiada o uwalnianiu się od przeszłości, ale też jest niejako kapsułą czasu przenoszącą wszystkie dotychczasowe doświadczenia miłosne w nieznaną przyszłość.

 

Tagi:
REKLAMA