Zamienią Twoje auto w AutoBook!

Krzysztof Majewski | Utworzono: 27.05.2016, 13:37
A|A|A

Już 28 maja zapraszamy na Literacki PIT-STOP pod wrocławskim Arsenałem.

AutoBook to specjalne wydanie Magazynu Cegła w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach programu Bibliopolis.

Bibliopolis jest złożonym projektem obejmującym wachlarz działań, których celem jest zwiększenie obecności książki w przestrzeni Wrocławia i innych miast województwa. Wspólnie z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami Wrocławia chcemy sprawić, żeby na książkę/literaturę można było się natknąć wszędzie – na ulicach, w podwórkach, na klatkach schodowych, w korkach ulicznych i w parkach. Chcemy, żeby Wrocław był miastem kojarzonym z czytelnictwem i książką, by w mieście można było spotkać grupy czytających ludzi, by czytanie postrzegane było jako modne.

34 nr Magazynu będzie stanowił komplet naklejek magnetycznych na samochody i rowery.
Specjalne komplety naklejek z cytatami klasyków będzie można otrzymać podczas wydarzenia, które odbędzie się 28.05.2016 na ulicy Cieszyńskiego (w okolicy Arsenału Miejskiego), gdzie przygotujemy dla Was specjalny Literacki PIT-STOP. Komplety naklejek magnetycznych z cytatami będą montowane na samochody. Są łatwo zdejmowalne i wielokrotnego użytku. Zapraszamy zatem kierowców z Wrocławia i regionu do udziału w naszej akcji. Dzięki Wam cytaty z polskich klasyków: Mickiewicza, Fredry, Witkacego i Norwida będą przemierzać ulice, parkować, tankować, słowem wozić się po mieście. Gdzie dojadą? To już zależy tylko od Was.


Na naszym Literackim PIT-STOPIE udział wezmą wybitne osoby świata motoryzacyjnego. Więcej szczegółów niebawem.
Zachęcamy rownież do przesyłania zdjęć z Waszych podróży, ciekawi jesteśmy, gdzie dotrze nasza akcja.

Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy pod koniec roku 2016.

Dodatkowo powstanie szereg mniejszych naklejek magnetycznych z hasłami promującymi czytelnictwo i cytatami klasyków.

Osobne Literackie PIT-STOPY pojawią się również w 8 miastach Dolnego Śląska w ramach Festiwalu preTEXTY 2016.
O terminach i miejscu poinformujemy niebawem.

UWAGA:
Chętni, którzy zapiszą się wcześniej na udział w Literackim PIT-STOPIE otrzymają specjalne bonusy, będą mogli wybrać wcześniej jakie naklejki chcą otrzymać.
Zapisy przyjmujemy na adres: redakcja@magazyn-cegla.net W tytule maila wystarczy wpisać Literacki PIT-STOP. Odezwiemy się!

Zapraszamy na facebooka: https://www.facebook.com/events/478071125735979/

AKCJA ORGANIZOWANA W RAMACH EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY WROCŁAW 2016

REKLAMA

To może Cię zainteresować