Stylowy program w Radiu RAM

Anna Fluder | Utworzono: 23.05.2016, 08:26
A|A|A

To największy skrót i jednocześnie wniosek wynikający z rozmów z ekspertami po sobotnim programie specjalnym Radia RAM, który zagraliśmy z Alei Bielany. Goszcząc w IKEA słuchaliśmy podpowiedzi jak pomysłowo i funkcjonalnie urządzić mieszkanie, czy dom, by podobał się jego wygląd i cieszyła wygoda.

Ekologia i zrównoważony rozwój to rzecz na którą szczególnie powinni zwracać uwagę producenci mebli, by trend wybierania deski bambusowej, czy ławy z korka, albo kartonu, był coraz popularniejszy - mówiła Monika Kosińska z IKEA.

Blogerki strony "Pani to Potrafi" Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, wyjaśniały, że trend IKEA HACKING to podpowiedź dla tych, którzy w bardzo krótkim czasie potrzebują zmiany. Wystarczy dobra farba do mebli, nowe uchwyty do szafek i kilka naklejek by mebel, taki jak wszystkie, stał się oryginalny i przede wszystkim stworzony według pomysłu własnego.

Home consultant Dagmara Motorniuk wyjaśniała, jak ważna bywa pomoc doradcy gdy w oswojonej przez lata przestrzeni mieszkania przestaje być wygodnie. Doradca z dystansem oceni wartość i przydatność poszczególnych elementów umeblowania, a następnie pomoże przeorganizować mieszkanie czy dom. Podpowie też rozwiązania, które znacznie ułatwią funkcjonowanie, zwłaszcza na niewielkich powierzchniach.
Było też coś, co zapewne odpowiada większości z nas czyli „Kreatywne szaleństwo" do którego namawiała Monika Fedorowicz – Interior Designer. Najważniejsze jest to, byśmy we własnym domu czuli się swobodnie i u siebie, a nie na wystawie dla znajomych. Jeśli lubimy kolory, niech ich nie brakuje, jeśli ascetyzm to minimum umeblowania, a jeśli wśród domowników, każdy ma inne potrzeby to należy o nie zadbać. Wówczas pomocny jest kompromis w części wspólnej, ale nie może zabraknąć tzw. kąta dla każdego indywidualnie wydzielonego według upodobań.

Na koniec Justyna Zakrzewska z IKEA zaczarowała nasze mieszkania scenografią teatralną. Bo jak wiele w wydarzeniu kulturalnym zależy od wrażeń wzrokowych wiedzą doskonale miłośnicy teatru czy opery. W domu, czy mieszkaniu, również ogromny wpływ na nasze samopoczucie mają tzw. rekwizyty czyli dodatki. O ile przyjemniej budzić się w sypialni gdzie okna przesłaniają piękne zasłony, a stół zmienia się jak zaczarowany pod nowym obrusem. Warto zatem pamiętać o detalach i pozwolić sobie na fantazję, a własny dom może okazać się krainą niekończących się możliwości i zmian.

REKLAMA

To może Cię zainteresować