Wszystko co powinniście wiedzieć przed majówką

Dorota Czubaj | Utworzono: 29.04.2016, 09:19
A|A|A

Pogoda

Ta w weekend majowy zapowiada się idealna na zwiedzanie. W sobotę około 18 stopni z lekkim zachmurzeniem, a kolejne dni, choć nieco chłodniejsze, około 16 stopni, słoneczne. Miejscami może popadać, jednak opady będą raczej lekkie. Całkowite zachmurzenie dopiero 3 maja, wtedy może też mocniej popadać.

Gdzie warto zajrzeć?

ZOO

Na majówkę zaprasza wrocławskie  ZOO. To czynne będzie przez cały długi weekend. 1 i 3 maja będzie on czynny od godziny 9:00 do 19:00, w poniedziałek 2 maja ogród będzie czynny godzinę krócej. W cenie biletu można wejść również do Afrykarium gdzie nie tylko atrakcje stałe, ale także spotkania z opiekunami zwierząt a także pokazowe karmienia. To co ucieszy wszystkie dzieci to dzieciniec, gdzie nie tylko można pooglądać, ale także dotknąć małe kotki, kózki, świnki czy owieczki. Więcej informacji na stronie internetowej ogrodu - tutaj.

Fontanna multimedialna

30 kwietnia pierwszy raz w sezonie uruchomiona zostanie Wrocławska Fontanna Multimedialna. Sezon 2016 rozpocznie się od dwóch pokazów specjalnych, wyświetlonych jeden po drugim. Sezon 2016 otworzą pokazy specjalne pt. "Cztery żywioły" oraz "Marzenia". Seanse zaplanowano od godziny 21:30. W tym roku pokazy specjalne wyświetlane będą w soboty i niedziele.

Wrocławska Fontanna Multimedialna wzorem lat ubiegłych czynna będzie codziennie od 10:00 do 22:00 już od 1 maja br.

1, 2 i 3 maja, ze względu na organizowany na terenie Pergoli koncert, plac wokół Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej zostanie ogrodzony a wstęp możliwy będzie jedynie za okazaniem biletu. Wieczorny specjalny pokaz Fontanny o godzinie 22:30 będzie jednak publicznie udostępniony. Wszyscy, którzy zechcą go zobaczyć, będą mogli wejść na teren Pergoli na 15 minut przed pokazem (22:15). W dniach 1-3 maja podczas pokazów specjalnych nie będzie dostępny taras widokowy.

Majówka na Wyspie Słodowej

Dwa dni wypełnione warsztatami sportowymi, plastycznymi i muzycznymi oraz innymi sportowo-rekreacyjnymi atrakcjami. W programie warsztaty artystyczne i sportowe, wystawy rękodzieła i foodtruckowe smakołyki. Będzie można przejechać się na jednokołowym rowerze, poznać podstawy kuglarstwa, pograć na bębnach, zrobić sobie maskę gipsową i sprezentować komuś biżuterię własnej produkcji. Przy stoisku odbywać się będą także warsztaty plastyczne dla dzieci pt. "Zabawa ze sztuką", malowanie portretów przez artystę Andrzeja Woźniaka z Jeleniej Góry oraz wspólne malowanie pod hasłem "Sztuka tworzenia". Na Wyspie będzie można podziwiać też wystawę grafik przygotowaną przez projekt WayOut. Organizatorem Majówki na Wyspie Słodowej jest SLOT Art Festival we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.Więcej informacji tutaj.

Termin: 02.05.2016 (poniedziałek), 14.00 do 03.05.2016 (wtorek), 18.00

Gitarowy Rekord Guinnessa

1 maja jak co roku do Wrocławia zjadą wszyscy miłośnicy muzyki gitarowej, którzy na wrocławskim rynku wspólnie będą próbować pobić rekord w największej liczbie osób, które jednocześnie zagrają piosenkę Hey Joe. Oprócz tego wszyscy zebrani miłośnicy gitary zagrają również kultową piosenkę Prince'a Purple Rain by uczcić w ten sposób śmierć artysty.

Rejestracja uczestników kończy się o godz. 15:45, potem odbywa się generalna próba wspólnego wykonania „Hey Joe”. Punktualnie o godz. 16:00 gitarzyści przystąpią do oficjalnej próby ustanowienia nowego gitarowego rekordu Guinnessa 2016.
O godz. 17.30 rozpocznie się Koncert Gwiazd towarzyszący tegorocznemu Rekordowi, w którym wystąpią: STATUS QUO, WITHIN TEMPTATION, GUANO APES, DŻEM, DragonForce oraz Scott Henderson. Koncert odbędzie się w kompleksie Hali Stulecia oraz Pergoli przy ul. Wystawowej 1. Więcej informacji tutaj.

A jeśli jeszcze nie wiecie jak zagrać Hey Joe, polecamy nasz poradnik - tutaj.

3majówka

Tradycyjną majówkową imprezą we Wrocławiu jest 3majówka, czyli cykl koncertów, które po raz kolejny w sąsiedztwie fontanny multimedialnej, czyli na Pergoli oraz w samej Hali Stulecia 2-3 maja. Pojawią się takie gwiazdy jak  Sela Sue, Brodka, Lao Che, Fish Emade i wiele innych. Cały program 3majówki dostępny jesttutaj.

Parki ESK - piknik

Wszyscy właściciele czworonogów, ale również wszyscy miłośnicy pikników 30 kwietnia powinni pojawić się w parku Grabiszyńskim. Od godziny 11 zorganizowany będzie tam piknik, podczas którego porady behawiorystów, konkursy i zabawy do psów oraz ich właścicieli a także liczne atrakcje dla dzieci. Piknik potrwa do zmierzchu i jest jedną z imprez towarzyszących obchodom 25-lecia Wrocławskiej Straży Miejskiej.

 

 Utrudnienia:

Wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej powinni przygotować się na zmiany:

1 maja: dodatkowa komunikacja z Hali Stulecia.

W związku z planowanym Koncertem Galowym Jazzu nad Odrą w Hali Stulecia (30 kwietnia od godz. 18.00 do d 1 maja do ok. godziny 1:30-2:00) zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T4. Czytaj tutaj. 
1 maja: dodatkowe tramwaje Rynek-Hala Stulecia

1 maja, po biciu 14. Gitarowego Rekord Guinnessa, który odbędzie się na wrocławskim Rynku, na Koncert Gwiazd w Hali Stulecia zostanie uruchomiona specjalna bezpłatna linia tramwajowa T4. Czytaj tutaj.
1 maja 2016 roku (niedziela)

Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

2 maja 2016 roku (poniedziałek)

Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy, z wyjątkiem linii 602 i 607.
Linie autobusowe 602 i 607 będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy z następującymi zmianami:

zawieszone zostaną kursy linii 602 z Dworca Głównego PKP do koncernu LG o godzinie 5:00, 6:00, 7:00, 13:00 i 21:50;
zawieszony zostanie kurs linii 607 z pl. Jana Pawła II do koncernu LG o godzinie 6:00;
zawieszone zostaną kursy linii 602 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 5:55, 6:58, 7:49, 14:30, 22:30 i 23:20;
zawieszony zostanie kurs linii 607 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 7:20 i 16:20.

3 maja 2016 roku (wtorek)

Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Manifestacje

Na majowy weekend łącznie zaplanowano 8 manifestacji. Niektóre z nich będą wiązały się z utrudnieniami na drogach. 1 maja ulicami Wrocławia przejdzie marsz przeciwko Unii Europejskiej. Trasa przemarszu: Dworzec Główny PKP od strony ul. Piłsudskiego (plac) – Kołłątaja – Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – Ruska – Plac Solny – Rynek.

Więcej informacji na temat manifestacji - tutaj.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować