MIASTOmovie i Letnie przesilenie w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 20.04.2016, 15:31
A|A|A

fot. Robert Pałka

Urszula gra u Michała Rogalskiego Frankę, dziewczynę, w której, w czasie wojny podkochują się 17-letni Romek i Guido: polski pomocnik maszynisty i niemiecki żandarm. "Letnie przesilenie" zrecenzujemy także w pierwszej godzinie Strefy Kina.

Po 15:00 premiera tygodnia: "Niewygodna prawda" z Robertem Redfordem w roli Dana Rathera w filmie o kulisach kampanii wyborczej z 2004 roku i pracy nad reportażem o przeszłości prezydenta George'a W. Busha. W drugiej godzinie Strefy Kina zaprosimy też na dokumenty: "Scenę ciszy", ciąg dalszy wstrząsającego śledztwa Joshuy Oppenheimera w Indonezji oraz "Łowców miodu" o niebezpieczeństwach dla człowieka, związanych z ginięciem pszczół. Po 15:30 "Cloverfield Lane 10" i John Goodman, który przekonuje młodą kobietę, która po wypadku samochodowym ocknęła się w jego piwnicy, że uratował ją przed atakiem chemicznym.

W ostatniej godzinie spotkanie z MIASTOmovie. Czwarty przegląd filmów o mieście, połączony z dyskusjami, wystawami oraz imprezami muzycznymi omówią goście: Anka Bieliz, Kuba Żary i Michał Syska. Tegoroczne MIASTOmovie to debaty na temat tożsamości miasta, powiązane z projektem poświęconym przyszłości miast, który jest częścią Europejskiej Stolicy Kultury.

W Strefie Kina także ostateczny werdykt o ostatnim sezonie "Dziewczyn" i recenzja "High-Rise". W "Iść nie iść" zestawimy "Wyznania nastolatki" oraz "Księgę dżungli". Kwadrans z muzyką filmową wypełni muzyka z filmu "Głośniej od bomb".

Strefa Kina w Radiu RAM w każdy czwartek od 14:00 do 17:00.

REKLAMA

To może Cię zainteresować