Gdzie zamieszkać we Wrocławiu?

Anna Fluder | Utworzono: 18.04.2016, 12:40
A|A|A

Na miejscu oprócz ofert firm deweloperskich znaleźć można było stoiska instytucji miejskich i lokalnych designerów. I tak po decyzji o kupnie mieszkania można było pójść za ciosem i wybrać od razu elementy wnętrza: lampę czy kanapę. Architekci czekali na chętnych z konkretnymi projektami. Miłośnicy nowych technologii mogli zobaczyć, jak wygląda proces druku 3D i dowiedzieć się, jakie ma on zastosowanie w architekturze oraz budownictwie.

Wśród poszukujących własnego m'2 wciąż największym powodzeniem cieszy się dzielnica Krzyki, ale to Fabryczna ma przed sobą ciekawą przyszłość. To tam najszybciej rozwijać się będzie infrastruktura komunikacyjna i społeczna. Maślice czy Żerniki także stają się bardziej atrakcyjne ze względu m.in. na budowę obwodnicy Leśnicy i tereny na których przestrzeń daje deweloperom możliwości projektowania osiedli w dużej skali - mówił w Strefie Stylu Radia RAM Tomasz Stoga, członek Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Przyznał, że najczęściej pojawiające się pytania to te o skomunikowanie nowego osiedla z centrum, infrastrukturę społeczną: przedszkole, szkoła, ośrodek zdrowia i zagospodarowanie przestrzeni po sąsiedzku, park do rekreacji i miejsca sprzyjające spacerom.

Piotr Baran, wiceprezes PZFD Wrocław, zwrócił uwagę na fakt powrotu do centrum. Kto uciekał za miasto do wymarzonego domku, ze względu na codzienną zakorkowaną rzeczywistość, zaczyna rozglądać się za mieszkaniem w granicach miasta. Stąd też trend budowy nawet w śródmieściu coraz wyższych bloków czy wieżowców, a takie powstaną np. w okolicy ul. Traugutta. Warto też pamiętać o możliwości kupna przestrzeni, w której zaprojektowaniu sami weźmiemy udział. Przed wykończeniem, a po konsultacjach z wykonawcą możemy tak rozplanować układ naszego mieszkania, by w przyszłości było nam najwygodniej.

Rafał Półtorak, specjalista do spraw marketingu DOM.developer, zachęcał by przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej firmy deweloperskiej sprawdzić, jakie realizacje ta firma ma już ukończone i jakie w związku z tym ma opinie. Dla bezpieczeństwa naszych pieniędzy bardzo ważne jest, jak finansowana jest inwestycja? Warto zainteresować się też, czy np. wybrany deweloper otwarty jest na współpracę przy realizacji projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować