1976: A Space Odyssey [PŁYTA TYGODNIA]

na podstawie materiałów wydawcy Radio RAM | Utworzono: 12.04.2016, 12:49
A|A|A

Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir "1976: A Space Odyssey"(CD/DVD). Ten album ukazał się prawie rok temu. I to jedna z najfajniejszych płyt ubiegłego roku. I najdziwniejszych. Bo po co powtórnie sięgać po materiał nagrany 40 lat temu, skoro wtedy niewiele osób zwróciło na niego uwagę ? Jak się okazało - po to, żeby dzisiaj się nim zachwycić.

Przypomnijmy - najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z roku 1976. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Hity takie jak "Rzuć to wszystko co złe", "Panny mego dziadka" czy "Posłuchaj mnie spokojnie" nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.

Wspólny występ z OFF festiwalu przeszedł do historii - znakomite przyjęcie, jakie zgotowała publiczność wykonawcom zadecydowało o tym, że projekt miał swoje dalsze życie. Dzięki staraniom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach. Rok po tym wydarzeniu pojawił się album - koncertowe stereofoniczne CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1.

Pierwszy raz zdarza się, że rozdajemy Wam album, od którego premiery minęło tyle czasu. Dlaczego ? Bo to muzyka ponadczasowa, optymistyczna i bardzo wiosenna.

Lista utworów:

1. Opowiadaj mi tak
2. Rzuć to wszystko co złe
3. Pieśń ciszy
4. Wieczór już
5. Ballada o Jasiu i Małgosi
6. Panny mego dziadka
7. Dziewczyna z konwaliami
8. Kochałem panią kilka chwil
9. Posłuchaj mnie spokojnie
10. Przedmieście
11. Odjechałaś tak daleko
12. Partyjka
13. Minha Teimosia, Uma Arma Pra Te Conquistar
14. Panny mego dziadka (repryza)

Tagi:
REKLAMA