All My Demons Greeting Me As A Friend

Piotr Bartyś | Utworzono: 29.03.2016, 13:08
A|A|A

19-letnia Norweżka to prawdziwy muzyczny geniusz - w wieku 6 lat sama nauczyła się gry na pianinie, a od 10-tego roku życia pisze własne piosenki! Choć niewiele brakowało, a świat nie usłyszałby o talencie Aurory. Jak przyznaje artystka początkowo nie znosiła swojego głosu, a do tego doszedł lęk przed sceną.

„Prawie umarłam to było tak przerażające" - wspomina swoje pierwsze występy Aurora. I dodaje - „nigdy nie marzyłam o występowaniu i sławie. Wszystko czego potrzebowałam to pisanie piosenek dla siebie". Na szczęście piosenki nie trafiły do szuflady. Znajomi artystki zamieścili jeden z utworów w sieci, co w konsekwencji zaowocowało podpisaniem kontraktu płytowego.

Debiutancki album Aurory - „All My Demons Greeting Me as a Friend" ukazał się  11 marca. Niezwykle osobista, intymna płyta została zainspirowana klasycznymi już dziś kompozytorami piosenek - Bobem Dylanem i Leonardem Cohenem, którego Aurora odkryła już jako dziecko. Do tego artystka nie kryje też swoich fascynacji heavy metalem! „Wydaje mi się że jestem trochę staroświecka. Jestem beznadziejna w odkrywaniu nowej muzyki. Nie wiem co jest na topie. Nadal słucham Boba Dylana i Leonarda Cohena. I uwielbiam heavy metal!

Jest ciężki i mroczny, to mnie fascynuje. Moje piosenki też bywają ciężkie i mroczne, zwłaszcza teksty" - podsumowuje swoją twórczość Aurora.

Aurora zaprezentowała się polskiej publiczności podczas zeszłorocznej edycji Kraków Live Festival.

Tagi:
REKLAMA