Światowid klasycznie, a także jazzowo

Radio RAM | Utworzono: 08.02.2016, 13:24
A|A|A

U.S.G. Trio

Światowid Klasycznie/ Na skrzypce i fortepian
23 lutego 2016 godz. 18.30
bilety: 8 zł na Biletin.pl

W programie: utwory Eugene Ysaye, Wolfganga Amadeusa Mozart Mozarta i Johannesa Brahmsa.

Maja Wojciechowska – skrzypaczka, wrocławianka, absolwentka Wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w klasie Andrzeja Woźnicy, studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Bartosza Bryły, obecnie studentka Konserwatorium Wiedeńskiego pod kierunkiem prof. Dominiki Falger. Występuje jako solistka oraz muzyk orkiestrowy. Współpracuje z takimi orkiestrami jak Vienna Classical Players, I Culture Orchestra, jak i Filharmoniami – Wrocławską, Sudecką, Dolnośląską. Jest członkinią kilku zespołów kameralnych w Polsce i za granicą. 

Tomasz Kaczmarek – pianista, wrocławianin, w 2012 roku z oceną celującą ukończył studia magisterskie na specjalizacji 'korepetytor wokalny' pod kierunkiem prof. Alicji Faryniarz, w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Od tego czasu pracuje na wydziale wokalnym rodzimej uczelni jako korepetytor wokalny. Warsztat pianistyczny doskonalił na kursach prowadzonych przez: Krzysztofa Jabłońskiego, Ronana O'Horę, Juris Kalnciems, Katarzynę Popową-Zydroń, Jacquesa Rouvier. W 2014 roku ukończył także studia jazzowe w klasie dr Jakuba Stankiewicza. Brał udział w projektach: 'Studencki Festiwal Chopinowski' (2010), 'Studencki Festiwal Lisztowski' (2011) 'Festiwal Muzyki Johna Cage'a' (2012), 'Najdłuższe Urodziny Chopina' (2010), 'Młodzi grają Chopina' (2010), 'Wawer Music Festiwal' (2012, 2013), jak również 'Jazz nad Odrą' (2013, BigBand Aleksandra Mazura). Cały czas prowadzi intensywne życie artystyczne pracując jako solista, kameralista, korepetytor wokalny i pianista jazzowy.

Jazz w Światowidzie/ U.S.G. Trio
26 lutego 2016 godz. 19.00; bilety 10 zł na Biletin.pl

U.S.G. Trio to grupa przyjaciół, która wspólną przygodę muzyczną kontynuuje od kilku lat. Grają zarówno własne kompozycje inspirowane twórczością artystów takich jak Brad Meldau, czy E.S.T., jak i swoje aranżacje znanych i mniej znanych standardów muzyki jazzowej. Koncertowali w całej Polsce od Szczecina przez Warszawę i Kraków po bieszczadzką Wetlinę. Zespół doceniony też został I nagrodą w konkursie Europejskich Integracji Muzycznych w Żyrardowie (2011r.). W swoim najnowszym programie chcą się zaprezentować w całkiem nowej odsłonie, bogatszej o nowe doświadczenia, umiejętności oraz nową energię, której na scenie z pewnością nie zabraknie!

Trio w składzie:

  • Michał Załęski - fortepian
  • Radosław Łukaszewicz - kontrabas
  • Maciej Wojcieszuk – perkusja

www.swiatowid.net.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować