Jamie Woon dla słuchaczy Radia RAM

Radio RAM | Utworzono: 04.02.2016, 08:33
A|A|A

Nie, nie zapomnieliśmy o drugim albumie Woona. Z pewnym opóźnieniem, ale jednak trafia on do rąk słuchaczy Radia RAM. Kogo, jak kogo, ale Woona tutaj przedstawiać nie trzeba. Utwory ze znakomitego debiutanckiego "Mirrorwriting" (2011) cały czas usłyszeć można na naszej antenie. Artysta koncertował także we Wrocławiu.

Na drugą odsłonę w jego dyskografii trzeba było czekać do listopada ubiegłego roku. Długo.

„Każdy projekt zajmuje mi tyle czasu ile potrzebuje" komentuje Jamie. „Całkiem często zdarza mi się zacząć pisać nową piosenkę a kończyć ją dopiero po dwóch latach. Na początku miałem wyrzuty sumienia, że tyle to trwa, lecz w końcu się z tym pogodziłem. Jednym z powodów dlaczego napisanie tej płyty tyle trwało, jest to, że chciałem poczuć się jak nowy wydając nowy album."

Przez cztery lata, które minęły od premiery „_MIRRORWRITING”, Jamie pojawił się gościnnie na pierwszym

albumie DISCLOSURE ”SETTLE” w 2013 roku i zagrał na kilku festiwalach w Europie. Te krótkie występy były dla niego chwilą oddechu pomiędzy czasem poświęconym na pisaniu nowego albumu.

Niezaprzeczalne skupienie i wrażliwe na muzykę ucho to znaki charakterystyczne pracy Jamiego zarówno w studio jak i na scenie. Na „_MAKING TIME”_ pojawiają się również inni artyści. WILLY MASON udziela swojego wyróżniającego wokalu na „CELEBRATION”. ROBIN HANNIBAL i Jamie połączyli siły w skutek czego powstał singiel

„SHARPNESS”, a „Royce Wood Junior" współpracował z artystą przy kawałku „LAMENT”. Współproducentem płyty był LEXXX. Pierwszą piosenką, którą razem stworzyli było otwierające płytę „MESSAGE”. To pełne duszy rozmyślanie nad samym zamysłem ambicji. „To ja wyjaśniający co robiłem przez ten czas i zastanawiający się dlaczego to robię." - wyjaśnia Jamie -„Proces tworzenia tej płyty polegał głównie na poszukiwaniu pewności
siebie".

“MAKING TIME” tracklista:

01 Message
02 Movement
03 Sharpness
04 Celebration
05 Lament
06 Forgiven
07 Little Wonder
08 Thunder
09 Skin
10 Dedication

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować