Wrocławski szpital najlepszy w kraju

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 30.01.2016, 12:00
A|A|A

fot. Wikimapia

Jeszcze cztery lata temu był na skraju bankructwa, dziś jest ogólnopolskimi liderem - Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 we Wrocławiu zwyciężył w rankingu opublikowanym przez dziennik Gazetę Prawną. To niezwykły sukces szpitala, który miał 150 milionów złotych długu, a komornicy pukali do drzwi."To były ciężkie lata restrukturyzacji" - przyznaje dyrektor Piotr Nowicki.

Jednostka została wysoko oceniona we wszystkich kategoriach, zdobyła 60 , na 60 możliwych punktów. Zarządzający placówką Piotr Nowicki przyznaje, że to efekt głębokiej restrukturyzacji.

ZOBACZ CAŁY RANKING

Placówka w ciągu kilku lat przeszła drogę od 32 mln zł straty do 6 mln zł zysku. Jeszcze cztery lata temu szpital miał ogromne długi, brak perspektyw i komorników u drzwi. Głęboka restrukturyzacja przyniosła efekty. Zarządzający placówką Piotr Nowicki ma się z czego cieszyć, choć plan naprawczy nie był łatwy. Pracę straciło ponad 300 osób, było łączenie oddziałów i oszczędzanie na wszystkim co możliwe. Dyrekor zawsze podkreślał, że nie stracą na tym pacjenci, który mają być leczeni tak jak trzeba. Jednostka nie tylko leczy, ale także kształci kadrę medyczną.

W Rankingu Szpitali Publicznych 2016, przygotowanym przez spółkę Magellan, oceniono placówki medyczne pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ. W zestawieniu opublikowanym przez dziennik Gazetę Prawną w pierwszej dziesiątce jest także Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy Borowskiej.

http://g5.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/2441000/2441750-ranking-szpitali-publicznych-2016.pdf

REKLAMA

To może Cię zainteresować