Wschodnia obwodnica jednak przez Wysoką

Przemek Gałecki | Utworzono: 15.12.2015, 16:39
A|A|A

Wschodnia Obwodnica Wrocławia przez Wysoką? Zarząd Województwa potwierdził dziś, że południowy odcinek tej trasy ma zostać poprowadzony zgodnie z tzw. wariantem podstawowym, który jest oprotestowywany przez mieszkańców Wysokiej. Droga będzie miała tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku i przejdzie tuż obok bloków. - Musieliśmy podjąć ciężką, ale ważną decyzję - tłumaczy wicemarszałek Jerzy Michalak i dodaje, że trasa w okolicach bloków będzie poprowadzona estakadą, by zabezpieczyć mieszkańców.

- Wraz z przejściem pomiędzy jedną a drugą częścią osiedla, na poziomie gruntu na tym nasypie, miały być również posadowione półokrągłe przezroczyste ekrany akustyczne, które miałyby zapewnić izolacje akustyczną i od spalin - tłumaczy Michalak.

Przedstawiciele stowarzyszenia Wysoka nazywają dzisiejszą decyzję województwa "nic nie znaczącą", bo RDOŚ nakazał wykonanie trzech analiz środowiskowych dla trzech wariantów drogi, a nie wskazanie tego ostatecznego. 

- Nas jest tam 3 tysiące. Też powinniśmy mieć możliwość spokojnego życia, zwłaszcza że te miejscowe plany w żadnym zakresie nie wskazują, że tam ma być droga wojewódzka, że ma być tam obwodnica - mówią mieszkańcy.

Urząd marszałkowski planuje, że trasa mogłaby powstać do 2020 roku. Stowarzyszenie już złożyło wnioski zapowiadające roszczenie odszkodowań.

Warianty budowy trasy z Żernik do Bielan nieustannie budziły emocje.

Tak pisaliśmy w ubiegłym roku. Nasz wóz satelitarny zaparkował wówczas przy ulicy Konnej w Wysokiej:

"Wschodnia Obwodnica Wrocławia - można powiedzieć, że to takie nasze neverending story. Bo o planach tej drogi mówiono już dekadę temu i co prawda trasa powstaje, ale w bólach. Chodzi o drogę, która wspólnie z AOW stworzy tzw. pierścień wokół miasta tak aby ruch tranzytowy przejeżdżał wokół a nie przez Wrocław. Docelowo cała wschodnia obwodnica Wrocławia prowadzić ma od węzła przy Karkonoskiej w Bielanach Wrocławskich do Długołęki. Na razie mamy tylko niewielki fragment między Siechnicami a łanami a za kilka tygodni zostanie otwarty kolejny odcinek z Siechnic do Żernik. Największy problem to jednak odcinek przechodzący przez wieś Wysoka"

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować