Zakończono jesienną część zdjęć do filmu "Pokot"

Jan Pelczar | Utworzono: 13.11.2015, 16:59
A|A|A

fot. materiały prasowe

To drugi etap tej wielosezonowej produkcji, w której ekipa filmowa podąża za rytmem natury, poszukując magii świata Tokarczuk. „Kotlina Kłodzka zmienia się jak kobieta. Przeżywa swoją wiosnę, lato, jesień i zimę" - mówi Agnieszka Holland.

Porównanie jest nieprzypadkowe, ponieważ nowy film Holland to historia, która przywraca dojrzałym kobietom głos – zarówno w życiu jak i na dużym ekranie. „Większości starzejących się kobiet świat nie widzi, stają się przezroczyste. To nie jest kraj dla starych kobiet”. - dodaje Holland.

Nic dziwnego, że rola charyzmatycznej astrolożki Duszejko, która rozmawia ze zwierzętami i niczym Sherlock Holmes tropi zagadkę seryjnych morderstw, była marzeniem niemal każdej dojrzałej aktorki w Polsce.Porównanie jest nieprzypadkowe, ponieważ nowy film Holland to historia, która przywraca dojrzałym kobietom głos – zarówno w życiu jak i na dużym ekranie. „Większości starzejących się kobiet świat nie widzi, stają się przezroczyste. To nie jest kraj dla starych kobiet”. - dodaje Holland.

Ostateczny wybór padł na aktorkę Teatru Starego w Krakowie – Agnieszkę Mandat. „To jest rola życia. Takich ról dla aktorek w moim wieku właściwie nie ma” - mówi sama zainteresowana, a Holland dodaje "Myślę że w Duszejko wiele kobiet, niekoniecznie w starszym wieku, odnajdzie siebie".

Kolejna, zimowa odsłona produkcji Studia Filmowego TOR już wkrótce. Premiera filmu planowana jest w 2017 roku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować