”Don’t Kiss And Tell” Bokka po raz drugi!

Radio RAM | Utworzono: 13.10.2015, 13:02
A|A|A

Debiutancki album – to był strzał w dziesiątkę. Krążek był przez dziennikarzy określana jako mieszanka synthpopu, dreampopu, shoe gaze’u i elektronicznej psychodelii, czasem stawiana pomiędzy The Knife, Lykke Li a Brianem Eno.

Większość recenzji zwracała uwagę na przemyślaną koncepcję albumu oraz oryginalność kompozycji i brzmienia. A słuchacze najpierw uwiedzieni zostali bajkową poetyką pierwszego klipu i oczywiście samą muzyką – „Town Of Strangers” ma do dziś ponad 2 i pół miliona odsłon na Youtube.


Nowa płyta stawia BOKKĘ wśród zespołów, które można starać się do kogoś porównać, ale którym zdecydowanie bliżej do bycia brzmieniowym i kompozycyjnym wzorcem dla innych artystów. “Don’t Kiss And Tell” to ogromna dawka surowej energii, dynamiki, a także psychodelii i eksperymentów aranżacyjnych. Brzmienie tej płyty to w równym stopniu głos charyzmatycznej wokalistki i stworzone przez zespół oryginalne sample, jak i szorstkie gitary elektryczne, przesterowana gitara basowa i zaawansowana elektronika wzbogacona o żywe instrumenty. Znajdziemy tu eksplodującą, dziką dynamikę i mocne riffy, psychodeliczną przestrzeń, chłodny półmrok, inteligentne teksty, a także jeden z najważniejszych wyróżników BOKKI – eksperymenty z przesterami i wielobarwną melodyjność. Na pierwszy singiel zespół wybrał ”Let It” – dynamiczny, pełen charakterystycznej dla BOKKI surowej poetyki utwór, który mówi o tym, by mimo różnych przeciwności nie tracić pozytywnego nastawienia do życia. Piosenka utrzymana jest w stylistyce kojarzonej z zespołem, jednak Ci którzy spodziewali się, że reszta piosenek na płycie będzie brzmiała podobnie, mogą być zaskoczeni.

Niedługo po premierze albumu BOKKA rozpoczyna trasę koncertową. Zespół odwiedzi co najmniej 10 miast. We Wrocławiu wystąpią 19 listopada w klubie Eter. 

Nowy album Bokki ukazał się pod patronatem Radia RAM.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować