Disclosure „Caracal” – znakomita płyta!

Radio RAM | Utworzono: 06.10.2015, 15:45
A|A|A

fot. materiały prasowe

I to śpiewającego różnymi głosami. Dodajmy – głosami, które w Radiu RAM baaaardzo lubimy. The Weeknd, Sam Smith, Gregory Porter, Lion Babe, Kwabs, Lorde, Miguel, Nao, Jordan Rakei – to pełna lista. Szczególnie trzymamy kciuki za tego ostatniego, pokazanie sie na płycie takiej gwiazdy może byc dla artysty z Antypodów przepustką do popularności, na jaką zasługuje.

"Chcieliśmy współpracować z jak największą ilością wokalistów, dlatego na albumie nie ma żadnych kawałków instrumentalnych. Za cel obraliśmy sobie doskonalenie naszych umiejętności pisania tekstów" mówi Howard Lawrence.
"Gdy pracujesz z wyjątkowo uzdolnionymi ludźmi chcesz wydobyć z nich jak najwięcej.""Caracal" to dopracowane i zróżnicowane wydawnictwo, z głębią, która zapewni mu miejsce w kanonie muzyki dance. "Obecnie czujemy się jak prawdziwy zespół muzyczny, a nie dwójka braci, którzy po prostu wydają kawałki puszczane w klubach. Bardzo zależało nam na stworzeniu czegoś kunsztownego. Staliśmy się zespołem, który wydaje albumy z prawdziwego zdarzenia.Disclosure skupia się na tym, co robi najlepiej - biorą na warsztat house i wzbogacają go o charakterystyczną dla nich muzykalność - obecnie dodają do tego również głębię i nabyte z czasem umiejętności. "Teraz nie chodzi nam tylko o rytm"- komentuje duet - "Najważniejsze jest pisanie piosenek w najczystszej formie, piosenek, które można zagrać nawet na fortepianie".  Tempo "Caracala" jest stosunkowo wolniejsze niż "Settle" - "W muzyce dance i elektronicznej, twórcy są definiowani przez ilość bitów na minutę. Jako Disclosure chcemy być rozpoznawalni dzięki naszym finezyjnym dźwiękom. Chcemy pokazać szerokie spektrum tempa i gatunków muzycznych oraz skupić się na miksowaniu oraz produkcji" komentuje Guy.s

Pełna tracklista wygląda następująco

1. Nocturnal feat. The Weeknd

2. Omen feat. Sam Smith

3. Holding On feat. Gregory Porter

4. Hourglass feat. Lion Babe

5. Willing & Able feat. Kwabs

6. Magnets feat. Lorde

7. Jaded

8. Good Intentions feat. Miguel

9. Superego feat. Nao

10. Echoes

11. Masterpiece feat. Jordan Rakei


 

„Caracal” to oczywiście nasza płyta tygodnia. Krążek miał swoją premierę 25 września. W Polsce Disclosure wystąpią 13 lutego na warszawskim Torwarze.  

Autor – na podst.materiałów wydawcy Radio RAM

REKLAMA