Budowa obwodnicy Leśnicy rozpoczęta

Przemek Gałecki | Utworzono: 02.10.2015, 15:31
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

Dzięki 7-kilometrowej trasie cały ruch tranzytowy z zachodu przeniesie się z tego osiedla, która od lat stoi w korkach. Na początek prace ruszyły w okolicach portu lotniczego - trwa stabilizacji podłoża i budowa pierwszych warstw nasypu. I właśnie tam oficjalnie rozpoczęto budowę inwestycji.

Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje mówi, że została już zakopana "kapsuła czasu" a w niej między innymi pendrive z odnośnikiem do strony internetowej Radia Wrocław, które informowało o tym wydarzeniu:

Macieja Bluja, wiceprezydenta Wrocławia pytamy, czy nie obawia się rozpoczynać inwestycji:

 

Ciężki sprzęt wjechał na teren między ulicą Graniczną a Osiniecką. Tam już od kilku tygodni trwało stabilizacji podłoża i budowa pierwszych warstw nasypu

Docelowo obwodnica będzie miała nieco ponad 7 km i połączy ulicę Średzką z Graniczną. Dzięki tej trasie cały ruch tranzytowy przeniesie się z Leśnicy, która od lat stoi w korkach. Miasto zdecyowało się na rozpoczęcie budowy, mimo, że dalej nie został ostatecznie rozstrzygnęty protest mieszkańców Jerzmanowa, którzy nie zgadzają się, by nowa trasa przebiegała przy ich domach. Obwodnica ma być gotował w połowie 2017 roku i będzie kosztowała 130 mln złotych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować