Marszałek o umowach sponsorskich w Operze

Radio RAM | Utworzono: 23.09.2015, 08:37
A|A|A

Marszałek województwa Cezary Przybylski mówi Radiu Wrocław, że nie ma zamiaru odpuścić i zapomnieć o sytuacji z umowami sponsorskimi w Operze Wrocławskiej - samorządowiec po raz pierwszy komentuje sprawę, o której od tygodni informujemy na naszej antenie. Przypomnijmy, że prowizje za zawieranie umów z prywatnymi firmami dostawali pracownicy Opery. Rzecznik prasowa placówki zarobiła w ten sposób w ciągu kilku lat ponad 1 milion zł. W zeszłym tygodniu dyrektor Opery złożyła w urzędzie plan naprawczy dla instytucji. Nie ma w nim jednak nowego modelu dla systemu pozyskiwania sponsorów. Cezary Przybylski nie ukrywa, że nawet pomijając przygotowany plan ta sytuacja musi się zmienić:

Marszałek podkreśla, że prawnicy nie mają zastrzeżeń do takiego systemu, ale ten model budzi wątpliwości etyczne i musi się zmienić. Cezary Przybylski odpiera zarzuty, że urząd odpuści szefowej Opery Ewie Michnik. Zwłaszcza, że dyrektor w przyszłym roku odchodzi na emeryturę:

W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu przygotowane zostaną wytyczne dla wszystkich jednostek kultury związane z zagrożeniami wynikającymi z zawierania umów ze sponsorami. Ewa Michnik utrzymuje, że zasady, które przyjęła są zgodne z prawem.

Bardzo prawdopodobne, że konkurs na nowego dyrektora Opery Wrocławskiej zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Nowy szef miałby przygotowywać już kolejny sezon artystyczny w placówce.

Czytaj więcej: Plan naprawczy w Operze Wrocławskiej (POSŁUCHAJ)

REKLAMA

To może Cię zainteresować