Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

Przemek Gałecki | Utworzono: 21.08.2015, 15:09
A|A|A

archiwum radioram.pl

Od jutra spore zmiany we wrocławskiej komunikacji miejskiej. Kończy się wymiana krzyżownic na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, więc tramwaje w centrum wracają na swoje stałe trasy. Nieprzejezdna za to dla tramwajów będzie ulica Grabiszyńska. A wszystko w związku z kolejnym etapem remontu wiaduktu kolejowego nad ulicą. - Grabiszyńską w miejsce skróconych linii przejadą za to zastępcze autobusy 704 - mówi Małgorzata Szafran z magistratu:

W sobotę jeszcze jedno utrudnienie. W związku z Festiwalem Forum Musicum, który odbędzie się w Oratorium Marianum w godzinach 19:40-21:40 szóstka i siódemka pojadą objazdem przez pl. Teatralny.

  • Tramwaje linii 0L, 0P, 6, 7, 11, 14, 15, 17, 20, 24, 31 i 32 wrócą na swoje trasy w obrębie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, przejeżdżając skrzyżowanie na wprost.

  • Tramwaje linii 4 będą kursowały od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, Hallera do pętli przy cmentarzu Grabiszyńskim. 

  • Tramwaje linii 11 zostaną skrócone do pl. Legionów skąd przejadą przez pl. Orląt Lwowskich, ulicę Podwale i Sądową do pl. Legionów i będą kursowały w relacji Kromera - pl. Legionów - Kromera.

  • Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Osobowice - Cmentarz Grabiszyński a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Cmentarz Grabiszyński - Osobowice.
  • Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie FAT - Osobowice - FAT przez pl. Legionów i pl. Jana Pawła II. W ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 75, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Osobowice - pl. Jana Pawła II - pl. Legionów - Dw. Główny PKP - pl. Dominikański - Księże Małe (połączenie linii 14/24 na trasie Osobowice - pl. Legionów i linii 5 na trasie pl. Legionów - Księże Małe). Dlatego kursy piątki zostaną również zawieszone.

  • Dodatkowo na odcinku plac Legionów - FAT - plac Legionów zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 704.

  • Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 0, 4, 11 lub 75, będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 704 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 704, będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 0, 4, 11 i 75. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut. 

Planowany termin powrotu tramwajów na ul. Grabiszyńską 30.08.2015 r. 

(Źródło: wroclaw.pl)

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować